Plevel na zahradě můžete zlikvidovat opravdu snadno. Leckdy vám k jeho potlačení postačí i docela obyčejný odpad.
Aby vám na zahradě nepřidělával plevel více vrásek, než je nezbytně nutné, vezměte si k jeho likvidaci osvědčené domácí prostředky. Pokud to uchopíte za správný konec, uvidíte, že se při celé „akci“ ani příliš nenadřete. Šikovně zvolení pomocníci toho totiž podle webu TheSpruce většinu zvládnou za vás.
Jak na plevel s novinami
V místech, kde plevel roste opravdu vydatně a vytváří tak neestetická zákoutí, rozprostřete silnou vrstvu recyklovaného papíru. K tomuto účelu se výborně hodí třeba ten novinový. Papír zalijte vodou, aby dobře přilnul k zemi a nikde nevyčníval.
Následně tato místa zasypte dle vlastního uvážení mulčovací kůrou, oblázky či valounky. Během chvilky tak budete mít krásnou a upravenou zahradu. Silná vrstva novinového papíru zabraňuje průniku slunečního světla a brání tak pleveli v růstu. Také ale dobře udržuje vlhkost, jak připomíná i web ZahrádkářskáPoradna.
Noviny šetří energii
Novinový papír lze v domácnosti využít i dalším způsobem. Nejméně ekonomickým zařízením v domácnosti je často mrazák. Paradoxně, čím více je naplněný, tím pracuje úsporněji. Pokud v něm máte tedy nevyužité místo, naplňte jej skrčeným novinovým papírem. Tímto způsobem vás další vyúčtování za elektrickou energii jistě mile překvapí.
Dlažba potřebuje jiné řešení
Dlažební kostky byste měli umývat pravidelně, ideálně asi 3krát za sezónu. Na jaře jsou vlivem zimních teplot podmínky nepříznivé, způsobuje to hlavně mráz, sníh a led. Jako prevenci klouzání se také provádí solení, které je ovšem vůči povrchu agresivní.
Během léta či jara je tak na místě provést i ochranu před zimou. Impregnaci aplikujte ideálně každé 3–4 roky. Správná integrace zabrání nečistotám dostat se do mezer a dále tam škodit. A mimo jiné se tak postará i o nepříjemný plevel. S velkou opatrností ho na ní můžete zlikvidovat i vroucí vodou, jak už Chalupáři-Zahrádkáři psali dříve.