Pokud se i vy s příchodem podzimu musíte potýkat s nepříjemnou myší invazí, udělejte tomu přítrž jednou provždy.
S příchodem chladnějšího počasí se do lidských obydlí začínají stahovat nejrůznější hlodavci, v jejichž čele stojí rozhodně myši. Zbavit se jich však lze poměrně snadno. Pokud u vás ještě není myší invaze v plném proudu, pak vám bohatě postačí triky, na které nedaly dopustit už naše babičky.
Lak na vlasy jako hlavní pomocník
Myši opravdu nesnáší nejrůznější výrazné pachy. A králem je v tomto ohledu poměrně nečekaný stylingový prostředek – lak na vlasy. Určitě si vzpomínáte na to, jak je vám samotným nepříjemně, když ho někdo použije ve vaší blízkosti. A myši se cítí úplně stejně. Vystříkejte s ním tedy všechny rohy a koutky, kde by se mohly zdržovat.
Myši vyženou esenciální oleje
Pokud chcete vsadit na skutečně přírodní odstrašující prostředky, pak si vezměte si k ruce esenciální alias éterické oleje. Skvělá je například vůně máty peprné a hřebíčkového oleje. Obojí myši skvěle odpuzuje. A jak tyto oleje použít?Jednoduše navlhčete vatové tampony těmito esenciálními oleji a ty položte do oblastí, kde se myši často objevují. Jde například o nejrůznější zásuvky, skříně a vchody. Uvidíte, že po jejich aplikaci tu už neuvidíte ani myšičku.
Bylinky proti myším
Ale vsadit je možné i na sušené natě některých bylin. Skvělé jsou například:
- oleandr,
- citron,
- divizna,
- heřmánek,
- máta,
- levandule
- sušené květy třezalky,
- zelené listy rajčat
- a vratič.
Upravte zahradu proti myším
Ovšem zabojovat můžete tak trochu i venku. Stačí, když se své zahrady uděláte ideální skrýš pro nejrůznější hady, kteří si drobné hlodavce s oblibou dopřávají v rámci svého jídelníčku. Stačí vybudovat různé úkryty a dávat pozor při sekání trávy. Mezi největší pomocníky při lovu myší patří:
- užovka hladká (Coronella austriaca)
- užovka podplamatá (Natrix tessellata)
- užovka stromová (Zamenis longissimus)
- užovka obojková (Natrix natrix)
- zmije obecná (Vipera berus)
Zvažte pořízení kočky
Myši se nebojí koček pouze v kreslených filmech – to je zkrátka fakt. A ještě lepší je kombinace jedné až dvou koček domácích a jednoho venkovního psa. To by však samozřejmě neměl být jediný důvod, proč si do domácnosti pořídit čtyřnohého kamaráda. Při tomto kroku je třeba zvážit i nejrůznější aspekty týkající se péče: od nákladů na krmení a veterinární péči, až po všechny ty chlupy od domácích mazlíčků, které zůstávají na oblečení a na pohovkách.