6 úžasných a nenáročných okrasných rostlin, které kvetou celé léto

                   

Pokud se rozhodnete přidat na zahradu okrasné květiny, vybírejte takové druhy, které jsou nenáročné na pěstování a zároveň se odmění záplavou pestrobarevných květů, které vydrží kvést klidně i celé léto. Z následujících 6 druhů navíc snadno poskládáte krásně barevnou zahradu, na kterou budete s úžasem koukat každý den.

Plamének (Clematis)

Jednou z oblíbených rostlin, které se snadno pěstují a bohatě kvetou, je plamének. Ten se rád pne do výšky, takže mu nabídněte dřevěnou konstrukci, plot či zábradlí, které bude moci efektně ozdobit. Existuje také několik různých barevných variant, kdy nejčastější jsou odstíny fialové a růžové. Dorůstat mohou až tři metry, takže dávejte pozor při výběru správné odrůdy.

iZdroj fotografie: Canva

Trávnička přímořská

Vytrvalou okrasnou rostlinou je trávnička přímořská, která roste v typických trsech, které jsou pár měsíců v roce zdobené krásnými jemnými květy. Pěstování je velmi jednoduché a nevyžaduje téměř žádnou péči. Jde o mrazuvzdornou rostlinu, která může být bez problémů po celý rok na skalce. Přednost dává spíše lehčím písčitým půdám.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kyprej vrbice

Pro milovníky vyšších rostlin s růžovými až fialovými květy bude tou správnou volbou kyprej vrbice. Doba kvetení je opravdu dlouhá a podle odrůdy mohou rostliny dorůst mezi 80 až 140 centimetry do výšky. Nejlépe jim bude v lokalitě s přirozeně vlhkou půdou a ocení také pravidelné a důkladné zavlažování.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Len velkokvětý

Kromě klasického modrého lnu s malými kvítky si můžete pořídit i krásné šlechtěné odrůdy s velkými květy. Len velkokvětý ocení slunné stanoviště a potřebuje dostatek vody. Zároveň se odmění krásnými velkými květy, které mohou mít například sytě červenou barvu. Jemné stonky působí éterickým dojmem a len se stane krásným doplňkem na každou zahradu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Šalvěj hajní

Další krásnou rostlinou, která je vytrvalá a není potřeba žádná speciální péče, je šalvěj hajní. Kvete po celé léto bohatými fialovými květy, které lákají hmyz a motýly. Kromě toho si ze šalvěje můžete připravit zdravé odvary, nebo jí využít v sušené formě například pro odpuzování komárů. Kromě základní varianty existují i různé kultivary s lehce odlišnými květy.

iZdroj fotografie: Canva

Mochnovec křovitý

Tato rostlina vytváří keře, které jsou víceméně po celé léto zdobeny jasně žlutými kvítky. Jde o nenáročnou trvalku, která nemá problémy s přečkáním mrazivých zimních teplot. Může fungovat jako samostatný keřík, ale hodí se také do krásného živého plotu, kdy se dá poměrně snadno tvarovat. Potřebuje dostatečnou zálivku a světlé stanoviště.

iZdroj fotografie: Pixabay
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články