Dekorativní keře na zahradu, které kvetou celý rok a nevadí jim zimní mrazy

                   

Když chcete vytvořit krásnou dekorativní zahradu, je důležité pracovat nejenom s květinami, ale také s keři. Ty pomohou vytvořit plastický efekt a mohou dodat krásné barvy díky pestrým květům. Pokud výběr zvládnete správně, získáte krásné

Popínavá růže

Jednou z klasických, ale zároveň většinou správných možností, jsou popínavé růže. Jejich pěstování není nijak složité a odmění se bohatým kvetením víceméně přes celé léto a podstatnou část podzimu. Popínavá růže nejlépe vynikne u konstrukce, po které se bude moci pnout. Jde například o část pergoly, nebo speciální oblouk určený pro popínavé rostliny. Nezapomínejte také na pravidelné tvarování.

iZdroj fotografie: Canva

Kdoulovec japonský

Velmi zajímavým keřem s výraznými červenými květy je kdoulovec japonský. Jde o opadavý keř s poměrně malým vzrůstem do 1,5 metru, takže se hodí i do menších zahrad. Kromě nádherných květů si z tohoto keře užijete také aromatické plody, které mohou posloužit jako přírodní osvěžovač vzduchu.

Vřes obecný

Mezi menší keříky, u kterých si můžete vybrat z několika různých barev, jako jsou růžová, fialové nebo bílá, patří vřes. Ten je v zásadě nenáročný na pěstování, ale potřebuje spíše kyselejší půdu, což je možné vyřešit přidáním rašeliny na místo, kde ho budete vysazovat. Může být na slunném i lehce zastíněném stanovišti.

iZdroj fotografie: Canva

Trojpuk (Deutzia)

Tyto okrasné keře mají krásné květy často v zářivě bílé barvě. Běžně rozkvétají v červnu a kvést mohou až do srpna. Keř dorůstá do výšky zhruba 1 až 2 metry a vyžaduje pravidelný sestřih pro udržení optimálního tvaru a zmlazení. Běžně odolává i mrazivým zimním teplotám. Dobře funguje jako samostatný keřík, ale dá se pěstovat i ve skupinách.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články