Žena proměnila staré pneumatiky na praktické květináče, které jí teď všichni závidí

                   

Našli jste v kůlně staré pneumatiky a chystáte se je vyhodit? Pak ještě zadržte. Můžete je totiž skvěle využít k výrobě skvostných květináčů na zahradu. Postup není nijak složitý a zdlouhavý. Je potřeba mít jen pár nezbytností a můžete se pustit do práce.

Jaký materiál budete potřebovat?

Než započnete své dílo, připravte si k ruce:

  • starou pneumatiku
  • vrtačku, křídu
  • nesmyvatelné barvy na gumový povrch
  • kovovou, nebo dřevěnou desku kruhového tvaru
i

Postup práce

Na pneumatiku si pomocí křídy nakreslete obrysy, které budete následně provrtávat. Je potřeba uvolnit horní část pneumatiky. Tím vzniknou vysoké obvodové stěny. Dno květináče vyplňte kovovou, nebo dřevěnou deskou ve tvaru kruhu.

Můžete připevnit i silným lepidlem, nebo přivrtat. Vnější část gumového obvodu přetřete barvami dle vaší fantazie. A váš nový květináč z pneumatiky je hotový!

Umístit do něj můžete jakoukoliv rostlinu a postavit na zahradu. Nádoba může sloužit rovněž jako prostor pro uskladnění nářadí.

i

Další tipy, jak využít starou pneumatiku

Skvělým způsobem, jak zužitkujete starou pneumatiku, je její proměna v houpačku pro děti. Povrch gumy postačí jen pomalovat nesmazatelnými barvami, přivrtat čtyři kusy stejně dlouhých pevných řetězů, připevnit na pevný trám, nebo mohutný strom a máte vyžití pro potomky hotové.

Z pneumatik si vyrobíte i stylové stoličky na sezení, které se perfektně hodí například na terasu. Ke kolu pouze připevníte dřevěné podnožky a vložíte nějaké pohodlné polstrování, či polštářek. Pro ty zručnější a trpělivější je zase určená výroba sedačky z několika pneumatik.

Zhotovit můžete ze staré pneumatiky i velice designovou polici do chlapeckého dětského pokoje. Váš potomek si v ní může vystavovat například svá oblíbená autíčka! Možností je zkrátka několik. Stačí se inspirovat na internetu a pustit se do kutilské činnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články