Kde je nejlepší zasadit v říjnu růže, aby zakořenily a dobře kvetly

                   

Růže jsou velmi populární rostlinou na mnoha okrasných zahradách. Pokud se jim daří, tak vypadají nádherně. Pokud ne, dojde k velkému fiasku a keře růží jsou na vyhození. A jak je možné, že někomu se pěstování daří, a jinému ne? Může za to primárně jejich umístění. Podívejte se s námi na několik tipů, jak růže správně zasadit.

Hleďte na okolí

Pokud chcete zasadit růže k jiným rostlinám, je třeba zohlednit jejich velikost. Základem je, aby ostatní rostliny nebyly moc vysoké a tak nedocházelo k tomu, že budou na vaše růže vrhat nežádoucí stín. Právě vlivem toho nebudou mít dostatek světla a tak se jejich pěstování nepodaří.

Myslete na ideální podmínky

Slunce není to jediné, co růže potřebují. Vhodné je myslet i na další důležité podmínky pěstování. Sem patří třeba optimální vlhkost půdy, nebo dostatek proudění čerstvého vzduchu. I to mohou narušit okolní rostliny. Ať tím, že z půdy všechnu vlhkost vytáhnou, tak tím, že svou hustotou zabrání tomu, aby čerstvá vzduch k růžím pronikal.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Důležité jsou podobné potřeby

Růže vyžadují určitý způsob zalévání i určité typy hnojení. A to vám říká, že byste je měly zasadit do blízkosti rostlin, které vyžadují to samé. Jedině tak vám půjde pěstování velmi dobře. Na jednom záhoně totiž nejde pěstovat druhy s rozdílnými potřebami, ať jde o množství vody, nebo typ či množství hnojiva. Buď se nebude dařit jedné, nebo druhé rostlině. I to je důležitá, ale velmi často opomíjená věc.

Zaměřte se také na estetiku

Určitě je třeba myslet i na celkovou estetiku vašeho záhonu. Růže by měly být na konkrétním místě vždy dominantní rostlinou, která bude vynikat. Vše ostatní by tak mělo celou kompozici spíše doplňovat. Ideální jsou tedy spíše menší květiny, rozdílných barev, než růže. Ideální je u červených růží volit rostliny s bílým květem, což vytvoří naprosto úžasná kontrast.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články