Nové okrasné rostliny pro rok 2022: Vysaďte na zahradu překrásné květiny, které nebude mít nikdo jiný v okolí

Každý rok šlechtitelé přicházejí se spoustou rostlinných novinek. A ani letos tomu nebude jinak. Tyto krásky ozdobí naše záhony a parky.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Každý rok se šlechtitelé rostlin snaží vytvářet nové a nové kultivary, které pomohou do našich zahrad vnést více zářivých barev a jedinečných tvarů. Nezáleží na tom, zda fandíte letničkám, trvalkám nebo třeba balkonovkám. Letošní rok má něco připraveno úplně pro každého. Po čem se tedy poohlédnout v obchodech?

Levandule španělská nabídne více fialové

Levandule mají na našich zahrádkách pověst skutečných stálic, které vypadají krásně, poskytují množství potravy včelám a navíc nádherně voní (a lze si je nasušit a použít pro další tvoření). Levandule španělská (Lavandula stoechas) Primavera se však odklání od jemné fialové a přináší téměř jedovatý odstín. Jedno je u ní však jisté – na záhonku ji zaručeně nepřehlédnete.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Slunečnice jako z Van Goghova obrazu

Slunečnice (Helianthus) dokážou na naše záhonky doslova pozvat slunce. Navíc nejde o nijak náročné rostliny, bude se jim dařit téměř všude. Pokud však toužíte po pestřejším květinovém hávu, pořiďte si novinku ‚Suncredible Saturn‘, která se pyšní krásným tmavým středem a dekorativním načervenalým pruhem v první třetině zlatých okvětních plátků.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Krásenka zpeřená v broskvovém odstínu

Krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus) ‚Apricotta‘ bude tento rok vévodit všem slunným záhonům. Je to totiž teplomilná nenáročná letnička. Bývá středně vysoká a kvete od srpna do října. Může mít mnoho barev, ale pokud si libujete v kombinaci růžové a oranžové, bude pro vás právě tento kultivar jasnou sázkou na jistotu.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Zářivě rudá hortenzie velkolistá

Hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla) je středně vysoký keř, jenž dokáže své majitele potěšit bohatými květenstvími v mnoha barvách. Pokud si však na svou zahradu pozvete novinku s názvem ‚Frill Ride‘, můžete se těšit na pořádnou porci červené barvy. A co víc, květy mají tendenci se stáčet a vytvářet tak dojem okrasného řasení.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Minipetúnie Cha-Cha™ Diva Hot Pink

Říká se jim také Million Bells, a to proto, že dokážou naše balkony zaplavit doslova miliony květů. Hledáte nevšední barevnou variaci? Calibrachoa Cha-Cha™ Diva Hot Pink vám nabídne kombinaci růžové a žluté v doopravdy nevšedním provedení. Je stejně nenáročná jako všechny ostatní kultivary, sousedé vám ji však zaručeně budou závidět.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Po které z novinek pro rok 2022 letos sáhnete?