7 květin, které lze vysadit ještě teď: Zima jim nevadí, navíc rozzáří každou zahradu až do mrazů. Náročnost je téměř nulová, péči o ně zvládne každý

Vysaďte si ještě teď vhodné rostliny a těšte se z jejích nádherných květů. Dodržíte-li veškerá pravidla, nijak je neohrozíte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chladnější dny a pestrobarevné listí padající ze stromů ještě nemusí znamenat konec sezóny květin na našich zahradách. Naopak. I teď je možné vysazovat květiny, které v tomto ročním období ozdobí záhony nádhernými barvami. Ale zapomenout nelze ani na ty, jež pokvetou až příští jaro. Zjistěte, jaké květiny sázíme na podzim a jak se o ně starat, aby bez potíží přezimovaly až do jara.

Chryzantémy alias půvabné listopadky

I když jsou chryzantémy u nás spojovány především se svátkem Všech svatých, měli byste si je bez ostychu pozvat i na zahradu. Nejenom, že jsou velmi odolné vůči nepříznivým podmínkám, ale také dokážou potěšit množstvím barev a tvarů. A jako bonus se tyto podzimní květiny i extrémně snadno pěstují.

Hvězdnice křovitá podzim miluje

Tato nádherná květina kvete od září do listopadu a v zahradnictví ji seženete v mnoha barvách včetně růžové nebo fialové. Abyste se vyhnuli zaplevelení, které jí rozhodně nesvědčí, použijte při její výsadbě agrotextilii, kterou můžete zamaskovat např. mulčovací kůrou.

Vřesům nízké teploty nevadí

Ještě teď si můžete na zahradě vytvořit krásné vřesoviště. Vřesy jsou jednou z nejoblíbenějších podzimních květin, nezatíží vás totiž nijak náročným pěstováním, jsou velmi dekorativní a s každým poryvem větru příjemně zašustí, takže vám na zahradě vytvoří opravdu příjemnou zvukovou kulisu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Rozchodník kvete až do zámrzu

Rozchodník je krásná podzimní květina, která jako bonus přitahuje i motýly. Navíc se snadno pěstuje, roste téměř všude a rozhodně nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Jediné, co musíte udělat, je ochránit tyto půvabné krásky před nadměrnou vlhkostí. Ta je totiž pro rozchodník mnohdy smrtelná.

Vilín kvete i v zimě

Tato podzimní květina (nebo spíše keř) dokáže bez potíží kvést i v prosinci, stačí si jen vybrat vhodný druh. Pokud ho však chcete mít na zahradě, připravte se, že bez pravidelného střihu velmi rychle doroste do výšky až 4 metrů. A lze ho použít i v domácí lékárničce. Jeho kůra a listy mají totiž velmi výrazné antiseptické a dezinfekční účinky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podzimní výsadba růží

Vysazovat lze i královny květin alias růže. Pamatujte však, že potřebují správně osluněné stanoviště. Vykopaná výsadbová jamka musí být dostatečně široká a půdu je třeba předem řádně vyhnojit tak, aby byla bohatá na základní živiny. Po výsadbě nezapomeňte k růžím aplikovat i zimní mulčování.

Cibuloviny pro podzimní výsadbu

Během září a října je možné sázet také řadu cibulovin. Jde například o řebčík, okrasný česnek, lilie, hyacinty, narcisy, tulipány a sasanky. Pro výsadbu vybírejte zdravé cibuloviny, výhradně ty největší a zcela nepoškozené. Jedině tak budete slavit úspěch.

Jaké květiny vysazujete na podzim vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Markéta Kadeřábková

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již třetím rokem, specializuji se na pokojové květiny, dekorace a zahradu. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články