8 pokojových rostlin, které do vašeho bytu přinesou klid a přivolají pozitivní energii

                   

Odborníci tvrdí, že některé rostliny mají nezvykle silnou schopnost aktivovat pozitivní energii. Citlivější lidé v jejich přítomnosti cítí klid a pohodu, nebo naopak příliv energie a činorodosti. Zároveň jsou tyto rostliny považovány za velmi dobré energetické filtry, které potlačují negativitu a klidní agresivitu. Zmiňme alespoň ty nejobvyklejší z nich.

Kaktus, máta, bambus a chryzantéma

Ačkoli se kaktus nezdá, umí odfiltrovat negativní energie a aktivovat ty pozitivní. Říká se o něm, že dokáže odpuzovat závist, vetřelce a pokrytectví. Má také unikátní schopnost pohlcovat elektomagnetický smog. Máta patří mezi byliny všeobecně oblíbené. Má však i jiné pozitivní vlastnosti než vůni a chuť. Její přítomnost vám dokáže vštípit pocit míru, a prý dokonce dokáže i přilákat prosperitu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bambus je v poslední době velmi oblíbenou pokojovou rostlinou. Kromě schopnosti oživit svým dekorativním vzhledem moderní interiér vnáší do domu vnitřní klid a pozitivní energii. Podporuje růst a rozvoj a udržuje čistotu duše. Každému obytnému prostoru přináší nádech svěžesti chryzantéma. Prospěšná je nejvíce tam, kde dochází k hádkám a napětí, protože zlepšuje náladu a působí relaxačně.

Aloe, jasmín, rozmarýn a eukalyptus

Aloe Vera dokáže pomoci nejen s různými bolestmi těla, ale i lidské duše. Přivádí pozitivní vibrace a prosperitu. Odpomoci dovede od negativní energie, závisti a smůly. Věří se, že když zdravá energická rostlina absorbuje mnoho negativní energie, tak uschne. Jasmín se nazývá rostlinou páru. Je nejlépší ho pěstovat v ložnici nebo na jiných místech, kde partneři tráví spoustu společného času. Posiluje pocit lásky a duchovně rozvíjí vztah.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Už od starověku si pro své léčivé účinky uchovává úctu rozmarýn. Má ale i jiné schopnosti. Rozmarýn v domě dokáže přilákat věrné lidi a dovede také přivést a zachovat štěstí a lásku. Eukalyptus je údajně vhodnou rostlinou pro pracoviště, podporuje totiž aktivitu a prosperitu. Rovněž také poskytuje ochranu před negativní energií a odrazuje škodící a závistivé lidi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články