Aspirin s vodou promění vánoční kaktus k nepoznání. Během dvou dnů pokvete jako nikdy předtím

                   

Vánoční kaktus patří mezi kvetoucí pokojové rostliny, které se mohou pyšnit krásnými a pestrobarevnými květy. Možná to je také důvod, proč je u nás tato rostlina velmi oblíbená a žádaná. Někdy se však stane, že i při správných podmínkách rostlina odmítá kvést, a pohledu na nádherné květy se nedočkáme. Co ale v takovém případě dělat? Řešení je jednodušší, než se na první pohled zdá. Stačí vaši rostlinku jen mírně ošetřit.

Kdy bude kvést?

Vánoční kaktus patří mezi rostliny, které nekvetou celoročně a svými květy nás tedy potěší na přelomu podzimu a zimy, kdy mu toto kvetoucí období dokáže vydržet až do jara. Právě proto si vysloužil také svůj název Vánoční kaktus, protože jenom málo rostlin kvete v zimě. Nečekejte tedy od něj květy v průběhu léta a pozdního jara. S jeho obdobím kvitnutí se také pojí okolní teplota. V rozmezí 15-20 stupňů se mu bude sice skvěle dařit, kvést ale nebude. Umístěte ho proto například na studenější chodbu s dostatkem slunečního světla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud i přes splnění veškerých podmínek okolní teploty, slunečního světla, pravidelné zálivky a hnojení vaše rostlinka pořád nekvete, bude chtít trošičku povzbudit. Stačit vám k tomu bude i surovina, nebo spíše lék, který má většina lidí běžně doma a léčí se jím v případě nachladnutí a silné horečky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Použijte aspirin

Možná je to překvapivé, ale na ošetření této rostlinky vám bude stačit pouze jedna tabletka aspirinu. Tu stačí pouze rozdrtit na jemný prášek a smíchat s jedním litrem vlažné vody (záleží samozřejmě na počtu rostlin, které chcete tímto způsobem ošetřit). Když máte roztok hotový, přelijte ho do postřikovací nádoby a tímto způsobem jej nanášejte na rostliny jednou denně po dobu 2-3 dnů. Zálivku ponechte stejnou a rovněž neměňte ani umístění rostliny (za předpokladu že je správné). Výsledky by se na rostlince měly projevit přibližně za měsíc.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články