Aspirin s vodou promění vánoční kaktus k nepoznání. Během dvou dnů pokvete jako nikdy předtím

Zdroj fotografií: Depositphotos

Vánoční kaktus patří mezi kvetoucí pokojové rostliny, které se mohou pyšnit krásnými a pestrobarevnými květy. Možná to je také důvod, proč je u nás tato rostlina velmi oblíbená a žádaná. Někdy se však stane, že i při správných podmínkách rostlina odmítá kvést, a pohledu na nádherné květy se nedočkáme. Co ale v takovém případě dělat? Řešení je jednodušší, než se na první pohled zdá. Stačí vaši rostlinku jen mírně ošetřit.

Kdy bude kvést?

Vánoční kaktus patří mezi rostliny, které nekvetou celoročně a svými květy nás tedy potěší na přelomu podzimu a zimy, kdy mu toto kvetoucí období dokáže vydržet až do jara. Právě proto si vysloužil také svůj název Vánoční kaktus, protože jenom málo rostlin kvete v zimě. Nečekejte tedy od něj květy v průběhu léta a pozdního jara. S jeho obdobím kvitnutí se také pojí okolní teplota. V rozmezí 15-20 stupňů se mu bude sice skvěle dařit, kvést ale nebude. Umístěte ho proto například na studenější chodbu s dostatkem slunečního světla.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud i přes splnění veškerých podmínek okolní teploty, slunečního světla, pravidelné zálivky a hnojení vaše rostlinka pořád nekvete, bude chtít trošičku povzbudit. Stačit vám k tomu bude i surovina, nebo spíše lék, který má většina lidí běžně doma a léčí se jím v případě nachladnutí a silné horečky.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Použijte aspirin

Možná je to překvapivé, ale na ošetření této rostlinky vám bude stačit pouze jedna tabletka aspirinu. Tu stačí pouze rozdrtit na jemný prášek a smíchat s jedním litrem vlažné vody (záleží samozřejmě na počtu rostlin, které chcete tímto způsobem ošetřit). Když máte roztok hotový, přelijte ho do postřikovací nádoby a tímto způsobem jej nanášejte na rostliny jednou denně po dobu 2-3 dnů. Zálivku ponechte stejnou a rovněž neměňte ani umístění rostliny (za předpokladu že je správné). Výsledky by se na rostlince měly projevit přibližně za měsíc.