Domácí hnojivo z roztoku aloe vera. Stimuluje růst pokojových rostlin a vyživuje půdu v květináči

                   

Přejete si krásné pokojové rostliny plné květů? Pak použijte toto skutečně účinné hnojivo, kde je hlavní přísadou aloe vera

Aloe vera je rostlina se skvělými pozitivními účinky pro celé své okolí. Poznejte ty nejlepší účinky aloe a naučte se přípravu nejúčinnějšího hnojiva pro zeminu vašich domácích květin. S tímto receptem vaše květiny rozkvetou a budou plné života po celé své období.

Aloe vera má mnoho pozitivních účinků nejen pro rostliny

Pokud doma pěstujete zázračnou rostlinu aloe vera, určitě ji milujete také díky jejímu krásnému vzhledu. Nejvíce vás však zaujme díky svým léčivým účinkům. Pomáhá srovnat hladinu cukru v krvi, přirozeně podporuje imunitní systém a dokonce odbourává stres a úzkost. Potřením kůže má skvělé účinky při hojení popálenin nebo jiných zranění.

iZdroj fotografie: Pixabay

Aloe vera vám pomůže také v případě srovnání menstruačního cyklu, při potížích s trávením a celým trávicím traktem a skvěle pomáhá tělu jako přírodní antioxidant.

Jak využít účinky aloe vera pro ostatní pokojové rostliny?

Pro přípravu účinného hnojiva pro pokojové rostliny vašeho interiéru vám bude stačit jen jeden větší list aloe vera. Uřízněte větší list a rozřízněte ho na menší kousky. Ty vložte do mixéru a rozmixujte je na co nejmenší části. Přidejte do mixéru vodu a mixujte, dokud vám nevznikne hladká pasta.

iZdroj obrázku: Pixabay

Roztok naneste přímo na květiny

Výslednou pastu můžete postřikovačem nanést na celé květiny, listy a její stonky. Velmi užitečný bude hnojivý roztok přímo v zemi, kdy ho aplikujete při každém zalévání. Půda bude velmi kyprá a plná živin, které pomohou květině prospěšně růst a zase kvést.

Určitě by ve vašem interiéru neměla chybět jedna nebo dvě aloe vera, bude prospěšná nejen pro vaše zdraví a esteticky doladí vaši moderní domácnost, pomůže také všem ostatním rostlinám.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články