Pár kapek draselné soli a rostliny porostou a pokvetou mnohem rychleji

Nejen zahrada na jaře volá o pozornost. Pokojové rostliny se rovněž probouzejí ze zimního spánku a touží po dávce potřebných živin. Připravte si doma tuto speciální směs.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokojové rostliny oproti těm venkovním mají velkou nevýhodu v omezeném množství živin, jejichž zásoby se mohou ze zeminy v květináči poměrně rychle vyčerpat. Aby vaše pokojovky byly zdravé, silné a mohly vykvést, dopřejte jim tu nejlepší péči. Nemusíte kupovat drahá hnojiva. Vyrobte si doma tuto speciální zálivku, kterou stimulujete růst vašich pokojových rostlin a ušetřete tímto přípravkem své peníze i životní prostředí.

Péče o pokojové rostliny

Všechny druhy pokojovek se od sebe mohou více či méně lišit. Od toho se také odvíjí podmínky vhodné k jejich pěstování. Vždy byste se měli snažit maximálně se přiblížit životním podmínkám v jejich přirozeném prostředí. Podle toho upravte přísun světla, vody a dalších živin. Pomoci vám s péčí o pokojové rostliny může také draselná sůl.

Výhody draselné soli

Nejčastěji je tato sůl používaná na venkovních záhonech. Domácí rostliny ale takto obohacenou zálivku také velmi ocení. Jedno balení této směsi vám v domácnosti vystačí na několik příštích let. Vaše rostliny díky ní budou ve skvělé kondici. Takto jim můžete dopřát extra dávku jedné z nejdůležitějších složek. Draslík je totiž zodpovědný za celkové zdraví a imunitu rostlin a podporuje tvorbu kořenového systému

Kapková závlaha z PET lahve iZdroj fotografie: Depositphotos

Hnojení draselnou solí

Pro použití této směsi rozpusťte půl lžičky draselné soli ve třech litrech vody a rovnou použijte k zálivce vašich rostlin. Výborně se tento nálev hodí k výživě slabých a poškozených pokojovek, na kterých se objeví rezavé skvrny nebo jim začnou odumírat spodní listy. Pokud strádání rostlin včas odhalíte, máte poměrně vysoké šance na jejich záchranu.

Odborníci však doporučují použití draselné soli pouze dvakrát ročně. Půdu v květináči byste měli také soustavně obohacovat komplexními hnojivy, aby zastoupení jednotlivých prvků bylo vyvážené. Pokud se jeden z nich vyskytuje ve větší míře, můžete tím rostlinu snadno zahubit. Stačí při pěstování pokojovek dodržovat určitá pravidla a vaše domácnost bude díky nim mnohem útulnějším a dokonce čistším místem.

Hnojení a ochrana pokojových rostlin

Čím hnojíte rostliny na jaře vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články