Tlustice alias strom peněz: Aby přinesla do domu bohatství, zálivka by měla obsahovat její oblíbenou přísadu

Pokud si chcete domů pozvat peníze, nechte rozkvést tlustici. Jde o spolehlivý magnet po lepší finanční situaci

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Hi-Res Chemical Elements / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Oblíbená tlustice (Crassula ovata, dříve portulacea) se vyskytuje v celé řadě domácností. V obchodech je často k dostání také pod názvy Monkey Tree a Tree of Happiness. Obvykle je však ceněna pro své krásné listy nezvyklého tvaru, a nikoli pro své květy. A to je škoda, protože když kvete, vypadá opravdu úchvatně a jako bonus krásně voní. A jak jí tedy ke květu přivést?

Jak kvete tlustice v domácnosti

Květy na tlustici vyrůstají v latách a vypadají jako malé hvězdy nebo zvonky s narůžovělým jádrem. Obvykle bývají bílé, ale mohou být žluté, růžové nebo dokonce pastelově červené. Na první pohled mohou připomínat spíše stonky pampelišek obalené chmýřím. A když se přiblížíte, zjistíte, že velmi příjemně voní. Ovšem pokud je vaše tlustice ještě velmi mladá, nečekejte, že vám rozkvete. Tato rostlina totiž obvykle začíná kvést až po 6–8 letech, a to obvykle od konce léta do začátku podzimu.

Co dělat, aby vám tlustice vykvetla

Pro začátek květináč s touto rostlinou postavte na místo se středním osvětlením, nejlépe na okno na severní straně stromu. Myslete také na to, že půda v květináči by měla být mírně kyselá. Neuškodí tedy tlustici čas od času zalít trochou citronové vody. Pro jistotu také používejte hnojiva s velkým množstvím fosforu, ten totiž tlustice opravdu miluje. A pamatujte si, že tato rostlina nemá ráda časté zalévání – bohatě stačí vzít konvičku do ruky jednou týdně.

Pokud je možné, tak rostlinu přes léto letněte na zastíněném balkonu. Naopak přes zimu by měla být tlustice uchovávána v chladné místnosti s dostatkem světla. Pravidelně také odstraňujte prach z listů vlhkým hadříkem. Pokud to nebudete dělat, tak se rostlina pomalu udusí a rozhodně nepokvete. Pravidelně také kontrolujte strav svého stromu peněz, určitě vám totiž nebude kvést, pokud je postižen houbovou nebo jinou obtížnou chorobou.

Jak kvete tlustice v domácnosti iZdroj fotografie: Depositphotos

Vliv tlustice podle feng-shui

Jakmile vám rostlina vykvete, můžete podle asijské filosofie očekávat příliv peněz. Ovšem tento efekt lze podpořit ještě několika dalšími faktory Filosofie feng-shui například říká, že by tato rostlina měla růst v červeném květináči – tato barva přispívá k přílivu peněz z podnikání i ze soukromých zdrojů. Pokud nemáte červený květináč, můžete alespoň ten stávající převázat červenou stuhou nebo jej natřít červenými čarami, symbolizujícími stálý a silný peněžní tok.

Fantazii se v tomto ohledu rozhodně meze nekladou. Asiaté také tvrdí že tlustici není vhodné pěstovat v blízkosti elektrických spotřebičů, protože tito nezbytní pomocníci brání volnému oběhu finanční energie. Rovněž do její blízkosti neumísťujte kaktusy a jiné rostliny s trny a nedávejte ji ani do blízkosti akvária nebo jiné nádoby s vodou. Vodní živel prý totiž motivuje k utrácení, což se s lepší finanční situací v rodině určitě neshoduje.

Jaké rostliny pro lepší domácí pohodu a štěstí pěstujete?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články