Proč mazaní pěstitelé dávají orchidejím lžičku skořice do květináče. Levné koření má fantastický účinek

Skořice obsahuje mnoho cenných látek a pomůže vám zachránit orchidej před nemocemi a dalšími patogenními jevy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nezáleží na tom, jaké orchideje doma pěstujete. I když nejoblíbenější jsou rozhodně ty rodu Phalaenopsis alias můrovce, které se pyšní velkými, sytě barevnými květy, které mohou být fialové, purpurové, vínové, růžové, žluté, bílé, krémové nebo oranžové, narazit lze i na jiné druhy. Hnojivo ze skořice však ocení i katleja Dowova (Cattleya dowiana), velmi nevšední člunatec (Cymbidium), stromobytec (Dendrobium) nebo třeba tibetská orchidej Pleione.

Co obsahuje skořice

Pro začátek je třeba říct, že vůbec nezáleží na tom, zda bude do receptu použita pravá cejlonská skořice (Cinnamomum verum) nebo skořice (Cinnamomum cassia) alias kassie, což je ta mnohem levnější čínská. Samozřejmě pokud vám záleží především na ceně, pak sáhněte právě po kassii. A pro právě toto koření?

Skořicový prášek obsahuje mnoho cenných látek. Ve hře je především vitamín A, ale také vápník, draslík, mangan, železo, zinek a hořčík. A v neposlední řadě je skořice zcela přírodním prostředkem, takže vašim orchidejím docela jistě neublíží – což se mnohdy o prostředcích z obchodu říct nedá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hnojivo ze skořice pro orchideje

Pro přípravu tohoto receptu budete potřebovat jednu polévkovou lžíci skořice, kterou zalijete jedním litrem vroucí vody. Jakmile voda vychladne (ale nejdříve po 20 minutách) přelijte ji po přecezení do postřikovače a aplikujte na orchidej – předtím však odstraňte všechny poškozené listy. Poškozená místa lze tímto roztokem přímo potřít – působí totiž dezinfekčně. Postřik opakujte každé 3 nebo 4 dny.

Orchidej Phalaenopsis je v domácnostech tak rozšířená, že bývá někdy s nadsázkou označovaná jako novodobý muškát. Naučte se, jak ji vždy správně přesadit

Jaké jsou vaše tipy pro úspěšné pěstování orchidejí?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články