Silné hnojivo pro orchideje, které má každý doma, ale neví o tom. Rostou po něm o sto šest

                   

Orchideje patří mezi velmi oblíbené a často rozšířené pokojové rostliny. Není se však čemu divit, jejich exotický zjev a nádherné barevné květy přímo lákají, abychom si je z květinářství a obchodů odnesli až domů. Aby však vydržely stejně krásné i po celou dobu do je budeme mít, potřebují správnou starostlivost.

Základní péče

Důležitá pro tuto rostlinku je správná starostlivost, která spočívá v umístění na sluneční místo, kam však nedopadají přímé sluneční paprsky, které by mohli tuto něžnou květinku spálit. Další důležitou věcí je zálivka. Ta musí být pravidelná, nesmí však dojít k přelití. To by totiž mohlo vést až k uhnití kořenů a k odumření rostlinky. Zalévejte tedy podle potřeby rostlinky přibližně jednou za týden.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dalším důležitým faktorem pro správný růst a zdravý vzhled orchideje je také hnojení. Jak už u hnojení všeobecně platí, musí se provádět s mírou, abychom rostlince více neublížili, jak pomohli. Představíme si teď proto jednoduchý návod na domácí hnojivo bez chemických látek, které bude pro vaše orchideje jako šité na míru. Jak tedy na to?

Návod na přípravu hnojiva

Celý proces přípravy tohoto hnojiva je velmi jednoduchý a zvládne ho i začátečník. Budete potřebovat:

  • 10 gramů pevného droždí
  • 800 ml horké vody
  • 1 polévkovou lžíci cukru
  • 1 l stojaté (nejlépe dešťové vody) pokojové teploty
iZdroj fotografie: Depositphotos

V prvním kroku necháte droždí jednoduše rozpustit v horké vodě, kam přidáte lžíci cukru a zamícháte. Tuto směs poté nechte několik hodin luhovat, a nakonec ji smíchejte s dešťovou nebo odstátou vodou. Když máte hotovo. Jednoduše do tohoto roztoku namočíte kořeny orchideje a necháte je v něm asi 15 minut. Poté vytáhněte, umístěte zpět do květináče na své místo a zalijte vodou. Postup hnojení opakujte nejlépe jednou za měsíc a můžete se těšit na bohatě kvetoucí a velké zdravé rostliny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články