Naučte se, jak na správné vyživování orchidejí tím správným způsobem. Postačí vám k tomu jen odpad z domácnosti.
Pokud vaší orchideji začaly žloutnout nebo dokonce hnít listy, pak jde o velmi vážný problém, který může při neřešení vést dokonce i ke smrti květiny. Jestliže se však naučíte jeden jednoduchý způsob péče, můžete snadno svou pokojovou květinu zachránit a přivést ji opět ke květu. V začátcích potíží postačí sáhnout po jednom osvědčeném hnojivu.
Vaječné skořápky pro orchideje
Toto hnojivo je skvělé pro rostliny, kterým vyhovuje zásaditá půdní reakce, tedy s pH 7 a výše. Z nejrůznějších polních a zahradních plodin a rostlin mezi ně patří například pivoňky, karafiáty, okurky, zelí, fazole, kapusta, zvonky, pelargonie, velkokvěté plaménky, kosatce, réva vinná, levandule, břečťan a také naprostá většina pokojových rostlin včetně orchidejí.
Obsahují v sobě mnoho důležitých látek, v jejich čele však stojí vápník, fosfor, železo, sodík, hořčík a draslík. Nehodí se však k acidofilním rostlinám, mezi než patří kupříkladu hortenzie, rododendrony, vřesy, kapradiny a samozřejmě také azalky, a to včetně těch oblíbených pokojových, jež se v domácnostech často vyskytují.
Hnojivo z vaječných skořápek
A jak tento odpad použít pro hnojení orchidejí? Skořápky omyjte, vysušte a poté rozdrťte na jemný prášek třeba v mixéru. Poté vezměte jednu lžičku rozdrcených skořápek a ve vhodné nádobě ji zalijte horkou vodou a dobře promíchejte. Počkejte, až tekutina vychladne, a poté zchladlé hnojivo přelijte do rozprašovače a doplňte vodou tak, aby byl výsledný objem 1 litr. Nakonec toto hnojivo postřikem aplikujte na kořeny a listy.
Abyste dosáhli požadovaného účinku, tak používejte hnojivo z vaječných skořápek každý den, a to nejméně po dobu dvou týdnů. Tím dodáte orchideji dostatek živin a vaše květina bude každým dnem silnější a silnější. Zbývající prášek z vaječných skořápek však rozhodně nevyhazujte. Naopak, uskladněte ho v dobře uzavřené nádobě a používejte podle potřeby na všechny pokojové rostliny.