Hledáte ubytování na delší dovolenou? Zkuste chatu

Jak odpudit případné zloděje poradí zkušený Lubomír (55) i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každé období je plné příležitostí. A v případě, že se rozhodnete jet na delší dovolenou a můžete pracovat v rámci homeoffice, můžete toho využít. Nemusíte ani jezdit za hranice. V české republice existuje spousta příležitostí pro cestování, relax, koupání a dalších radovánek. Dovolená v ČR je ideální pro celou rodinu, kdy budete moci společně objevovat různé záhady…

Ubytování na dovolené

To první, co byste měli vyřešit, je bydlení. Musíte zvážit, co zde vše budete chtít dělat. Pokud potřebujete po večerech pracovat, musíte najít hotel s Wi-Fi (tu už mají všude), ale pokud nechcete být v přecpaném hotelu, aby vám někdo vyvařoval po celé dny a nebudete postrádat bazén a další výhody hotelů, pak se rozhodně vydejte na chatu.

Na území České republiky se nachází spousta klasických i netradičních chat – některé chaty jsou na kratší pronájem a u jiných není doba omezena. Zaručeně si musíte pohlídat cenu nájmu, zda je zde vše, co potřebujete – přístup k Wi-Fi, obchod v okolí (případně i nemocnice), a tak dále. V okolí buď můžete prozkoumat jenom přírodu, ale většinou jsou v okolí řeky na sjezd nebo naše památky. Pokud rádi plavete, určitě zajeďte do takové lokality, která disponuje bazény nebo čistými rybníky.

Změna vám prospěje

Pokud jste byli zvyklí jezdit na dovolenou do hotelů, kde jste měli jasně daný program, zkuste něco jiného. Uvidíte, že pobyt na chatě vám pomůže si pročistit hlavu a pokud máte rodinu, tato romantická scéna vás stmelí. Za deště můžete společně hrát společenské hry, číst knížky, podívat se na film nebo společně připravit jídlo.

Změna prostředí pomůže i dětem. Dostanou se daleko od problémů každodenního života a vy jako rodiče jim můžete pomoci se začít hýbat. Kvůli covidu musely děti trávit hodně času doma. A pokud jste se jim nechtěli věnovat v tomto období, věnujte jim pozornost teď. Děti mají deprese ze svého vzhledu a z toho, že jim nejde učení. Školství se snaží vymyslet zkratky – ale to je zbytečné. Využijte času na chatě a snažte se dětem vše vysvětlit, učte je etiketu a slušné chování.

Co nesmí na chatě chybět?

  • Koupání v blízkosti chaty nebo koupaliště
  • Internetové připojení
  • Zábava pro děti – zahrada s trampolínou, houpačkou, pískovištěm a tak dále
  • Oplocená zahrada
  • Venkovní krb nebo gril
  • Pro rybáře rybník

Výhody bydlení a pronájmu chaty

Dovolená na chatě má svá pozitiva, ale mnohdy má i určitá negativa. Každopádně, největší výhodou je, že si sestavíte vlastní program. Každé ráno vstáváte do čerstvého rána plného čerstvého ovzduší. Pokud si nechcete nebo nemůžete dovolit vlastní chatu, odpadnou vám každoroční práce, jako jsou opravy, sekání trávy, pletí záhonů, zazimování, čištění okapů, lakování, údržba, a další práce. Takto se nemusíte o nic starat, jen relaxovat, pustit z hlavy starosti, naplnit se energií a vyčistit si hlavu.

Stačí už jen zabalit a jet

To platí hlavně pro ty, co jedou na vlastní pěst. Domluvte se s majitelem chaty, zabalte si věci, po cestě nakupte zásoby jídla (ať máte z čeho vařit) a pití. Vyrazte vstříc novým poznáním a zážitkům. Starosti a trable nechte doma a užijte si dokonalou dovolenou v útulné chaloupce.

V případě, že vás chalupaření nadchne a bude si chtít koupit vlastní, připravte se, že si budete muset sjednat hypotéku. Investice do takové chaty jsou pěkně drahé. Podívejte se na srovnání hypoték, abyste si sjednali tu nejlepší. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články