Je hliníková střecha dobrá volba, nebo se máte raději držet klasiky?

Každý majitel rodinného domu musí neustále udržovat svou střechu i stěny ve špičkovém stavu. Jinak si koledujete o jejich postupné poničení, vyšší výdaje za energie i celou řadu dalších katastrof. Možná právě přemýšlíte, jak nahradit starou krytinu. Hodí se pro vaše účely hliník, nebo se máte raději držet pálených tašek?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Moderní řešení

Pojďme se nejdříve podívat na jasné výhody, s nimiž přichází hliníková krytina. Plechové desky jsou mnohem lehčí než pálené tašky. Z toho důvodu se snadněji montují, a hlavně nezatěžují konstrukce starších domů. Máte-li tedy méně stabilní nemovitost, jsou hliníkové fasády a plechová střecha jasnou volbou.

Hliníková střecha i navzdory mizivé hmotnosti poskytuje naprosto srovnatelnou ochranu proti veškerému mechanickému namáhání – létající větve, nánosy sněhu i další zatížení. Podobná situace platí i pro odolnost proti mrazu, vedru, UV záření, krupobití či prudkému větru.

Hliník se stejně tak může pochlubit extrémně dlouhou a téměř bezúdržbovou životností v řádech vyšších desítek let.

A co jeho nevýhody? Hodí se jen pro určité sklony střech. Zároveň se hliníková střešní krytina upravuje o něco hůře než běžné pálené tašky. Dávejte si pozor, protože v dešti/sněhu velmi klouže, takže na ni raději nelezte ve špatném počasí.

Nádherné vzory

Nebaví vás klasický nudný šedý vzhled obyčejných plechů? Pak se podívejte na zajímavé vzory, dekory a varianty od oblíbených dodavatelů z PREFA Aluminiumprodukte. Ty najdete na jejich webových stránkách pod odkazem PREFA.

Dobrým příkladem jsou fotografie z referenčních objektů, které najdete na zmíněných webovkách. Vyloženým uměleckým dílem je třeba rodinný dům – TÖNISVORST. V mžiku se přesvědčíte sami, že i hliník může vypadat velmi elegantně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články