Prověřené a výkonné. Tipy na křovinořezy STIHL, na které se můžete spolehnout

Značka STIHL je známá po celém světě a bez nadsázky můžeme říci, že jde o jednoho z nejlepších výrobců zahradní techniky a nářadí. Více než 90 let zkušeností, neustále inovace a špičkové technologie – to mluví samo za sebe. Mezi špičku patří i ve světě křovinořezů. Vybrali jsme pro vás tři prověřené benzínové křoviňáky STIHL, na které se můžete vždy spolehnout. Pojďme se na ně společně podívat.

                   

Vymazlené funkce, díky nimž nedáte křovinořez z ruky

U všech tří vybraných strojů najdete antivibrační systém – funkci na tlumení vibrací, na kterou po delší době práce s křovinořezem nedáte dopustit. Rozhodně oceníte také propracovanou ergonomickou rukojeť, díky které vám křoviňák padne jako ulitý. Na ní najdete veškeré ovládací prvky, což zvyšuje nejen bezpečnost při práci, ale i váš komfort. A třešničkou na dortu jsou ramenní popruhy. Ty zajistí, že vás nebude bolet tělo a svaly ani po celém dni v terénu. Pojďte se společně s námi podívat na to, co jednotlivé stroje umí.

STIHL FS 120 – efektivní stroj pro větší zahrady

Benzínový křovinořez STIHL 120 je vhodný pro majitele větších pozemků. Motor o výkonu 1 300 W z vaší zahrady snadno vyžene plevel a poradí si také s menšími křovinami a nálety. Díky multifunkční rukojeti, na které najdete veškerá tlačítka se vám s ním bude pracovat jedna báseň. Během sečení oceníte i jeho poměrně nízkou hmotnost, která dosahuje 6,3 kg, takže se s ním tolik nenadřete. Jestliže potřebujete výkonný a spolehlivý stroj, který něco vydrží, STIHL FS 120 je sázkou na jistotu.

i

STIHL FS 131 – profesionál, který se nelekne ani náročnější práce

Benzíňák STIHL FS 131 se výborně hodí i pro profesionální práce a je ideální pokud potřebujete ze svého pozemku odstranit težší trávu. Tento stroj je vhodný pro větší plochy a pravidelnou údržbu zeleně. Proto oceníte i jeho nižší hmotnost, která je 5,8 kg. Najdete u něj motor STIHL 4-MIX®, ten je v porovnání s ostatními čtyřtakty poměrně lehký, méně náročný na údržbu, a snadno se startuje. Oproti T2 motorům produkuje o 80 % méně emisí, za což vám poděkuje hlavně naše planeta.

i

STIHL FS 235 – extra výkonný pracant za skvělou cenu

Benzínový křovinořez STIHL FS 235 se pyšní výkonem 1 550 W a hodí se pro středně velké pozemky. S grácií si poradí s vyšší trávou, kopřivami, a dokonce zatočí také s náletovými dřevinami. Tento křoviňák pohání dvoutaktní motor s technologií STIHL 2-MIX®. Ta také pomáhá snížit emise, ale i spotřebu paliva a to až o 20 % oproti běžným

dvoutaktům. Pokud tedy hledáte spolehlivého parťáka ve skvělém poměru ceny a kvality, s křovinořezem STIHL FS 235 rozhodně nešlápnete vedle.

i

Křovinořezy STIHL si můžete pohodlně zakoupit například v internetovém obchodě Jarabák.cz. Jarabák na značku poskytuje také profesionální autorizovaný servis, takže vaše stroje budou jako v bavlnce. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články