Udělejte si doma pohodu v létě i v zimě. Poradíme, jak na to

                   

Toužíte mít doma útulno a příjemně, aby se vám tam skutečně hezky odpočívalo? Pak je třeba tomu uzpůsobit prostor a vytvořit doma útulná zákoutí, kam se budou rádi vracet nejen vaši přátelé, ale i vy.

V létě na terasu

I když máte třeba jen malou zahrádku, rozhodně by na ní neměla chybět terasa. Často stačí jen vydláždit menší plácek, vybavit jej nábytkem a poskytnou vhodné stínění a zastřešení a máte univerzální místo, kde se můžete setkávat s přáteli a užít si pobyt na čerstvém vzduchu. Aby na vás nepršelo nebo nepražilo slunce, můžete pořídit levné pergoly, které si svou práci odvedou skvěle. Hodit se bude také vhodný zahradní nábytek – volte především ten, který není nutné schovávat před deštěm a odolá také vlhkosti. Pokud rádi grilujete, měli byste mít po ruce kvalitní gril, kde se dá snadno a rychle připravit chutné jídlo i pro více lidí.

Domácí pohodička v zimě

Terasa je skvělá vždy tehdy, když je venku světlo a teplo. S příchodem podzimu se ale dny začnou zkracovat a citlivějším lidem brzy nebude pohodlné sedět venku. Proto je vhodné připravit si poklidné místo také u vás doma. Jasnou volbou je obývací pokoj. Jak jej ale přetvořit na místo setkávání a rodinné pohody. Odpovědí může být právě krb. Pokud máte možnost jej v domě mít, rozhodně jí využijte. Nemusí vůbec sloužit k topení, ale jisté je, že jako skvělý doplněk podzimní a zimní atmosféry je zcela nenahraditelný. Oblíbené jsou například krby Romotop, které vynikají velmi hezkým designem v kombinaci s maximální funkčností. U krbu se vždycky lépe popíjí a sdílí než jen ve vytopené místnosti. Dodá pokoji příjemné tlumené osvětlení šlehajících plamenů a také přírodní teplo, které je skutečně jiné než to, které jde od obyčejných radiátorů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Zobrazit další články