Udělejte si doma pohodu v létě i v zimě. Poradíme, jak na to

                   

Toužíte mít doma útulno a příjemně, aby se vám tam skutečně hezky odpočívalo? Pak je třeba tomu uzpůsobit prostor a vytvořit doma útulná zákoutí, kam se budou rádi vracet nejen vaši přátelé, ale i vy.

V létě na terasu

I když máte třeba jen malou zahrádku, rozhodně by na ní neměla chybět terasa. Často stačí jen vydláždit menší plácek, vybavit jej nábytkem a poskytnou vhodné stínění a zastřešení a máte univerzální místo, kde se můžete setkávat s přáteli a užít si pobyt na čerstvém vzduchu. Aby na vás nepršelo nebo nepražilo slunce, můžete pořídit levné pergoly, které si svou práci odvedou skvěle. Hodit se bude také vhodný zahradní nábytek – volte především ten, který není nutné schovávat před deštěm a odolá také vlhkosti. Pokud rádi grilujete, měli byste mít po ruce kvalitní gril, kde se dá snadno a rychle připravit chutné jídlo i pro více lidí.

Domácí pohodička v zimě

Terasa je skvělá vždy tehdy, když je venku světlo a teplo. S příchodem podzimu se ale dny začnou zkracovat a citlivějším lidem brzy nebude pohodlné sedět venku. Proto je vhodné připravit si poklidné místo také u vás doma. Jasnou volbou je obývací pokoj. Jak jej ale přetvořit na místo setkávání a rodinné pohody. Odpovědí může být právě krb. Pokud máte možnost jej v domě mít, rozhodně jí využijte. Nemusí vůbec sloužit k topení, ale jisté je, že jako skvělý doplněk podzimní a zimní atmosféry je zcela nenahraditelný. Oblíbené jsou například krby Romotop, které vynikají velmi hezkým designem v kombinaci s maximální funkčností. U krbu se vždycky lépe popíjí a sdílí než jen ve vytopené místnosti. Dodá pokoji příjemné tlumené osvětlení šlehajících plamenů a také přírodní teplo, které je skutečně jiné než to, které jde od obyčejných radiátorů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články