Znatelná úspora energií i větší komfort? To jsou tepelná čerpadla

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V posledních letech raketově roste zájem o moderní technologie, díky nimž si dopřejete nejen menší účty, ale i větší nezávislost na dodavatelích energií. V těchto ohledech vám pomůže celá řada řešení, přičemž zmíněné zařízení je právě jedním z nich. Jaké jsou jeho výhody?

Fyzikální princip

Možná se právě někteří z vás ptají, jak funguje tepelné čerpadlo. Nemusíte se obávat, protože vás nebudeme nudit tabulkami a složitým vysvětlováním fyzikálních principů. Zjednodušeně řečeno se jedná o zařízení, které dokáže odebírat okolní teplo ze vzduchu, země a vody. To následně zpracovává a vytváří z něj zdroj využitelné energie. Daný produkt se většinou využívá k výhodnému ohřevu vody a vytápění domácností.

Alfou i omegou je takzvaný topný faktor tepelného čerpadla, podle něhož musíte přizpůsobit svou volbu. Čím vyšší je daná hodnota, tím více energie zvládne jednotka vytvářet v konkrétních podmínkách. Přesně proto si dejte na čas a podnikněte pořádné porovnání tepelných čerpadel.

Moře možností

Na současném trhu totiž naleznete celou řadu variant i dodavatelů, přičemž ne všichni z nich vám poskytnou opravdu funkční a spolehlivé zařízení. Dobrým příkladem je třeba známá a ověřená společnost MasterTherm, jež se svému oboru věnuje už od roku 1994. Za dobu svého fungování si vybudovala jméno nejen v České republice, nýbrž i v mnoha dalších zemích.

Tepelné čerpadlo od zmíněných expertů vám dokáže zajistit až o 75 % menší účty za energie, což se rozhodně v dobách zdražování vyplatí. Nezáleží na tom, jestli se vám zalíbí varianta vzduch-voda, země-voda, nebo sáhnete spíše po řešení voda-voda. V každém případě navštivte stránky pod vloženým odkazem, prohlédněte si důležité informace a vsaďte na nezávaznou úvodní konzultaci zdarma.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články