Dávám je do pračky i do záchodu: Tablety do myčky mají geniální využití, za pár minut vyčistí i tu nejvíce zašlou špínu

Tablety do myčky se mohou stát v domácnosti geniálním pomocníkem. Pokud je využijete správně, ušetříte za specializovanou drogerii.

i Zdroj fotografie: Freepik / Depositphotos
                   

Pokud vás také rozčiluje nutnost pořízení různých čisticích pomocníků na různé plochy v domě, pak na to pro jednou jděte jinak. Pořiďte si jednoho univerzálního pomocníka, s nímž vyčistíte prakticky cokoliv. Hodit se vám bude všude – od znečištěné kuchyňské trouby až po vyčištění toalety.

Tablety do myčky jako čistič toalety

Ze všeho nejdříve začněte s úklidem místnosti, která je považována za tu nejšpinavější v celém domě. Jde o WC, které se opravdu při nedostatečné údržbě může stát semeništěm mnoha různých chorob. Obvykle při čištění toalety používáme různé chemické prostředky, ovšem jedna jediná tableta do myčky může působit stejně dobře. Pro začátek ji rozpulte (anebo použijte jednoduše dvě, to záleží na vás).

Jednu vhoďte do WC mísy a druhou do zásobníku na vodu. Vše nechte působit alespoň hodinu nebo ještě lépe přes noc. Nyní vezměte WC štětku a očistěte všechny uvolněné nečistoty. Není na tom nic složitého – dolů totiž půjdou skoro samy. Nebudete muset nejspíš ani příliš tlačit. Nakonec už stačí jen WC omýt čistou vodou a máte hotovo.

Čištění pračky tabletou do myčky

Jestliže máte dojem, že vaše pračka už nepere tak efektivně, jako tomu bylo předtím, vezměte si k ruce rovněž tabletu do myčky. Jednoduše ji vhoďte do bubnu a na pračce zapněte ten nejteplejší a nejdelší program. Tableta dokonale vyčistí i ty nejskrytější zákoutí, a vy navíc ušetříte za drahé čističe. Po použití není třeba pračku nechávat ještě prát na prázdno, bude okamžitě připravená k dalšímu použití. Výjimku udělejte jen v případě, pokud by se tableta v bubnu zcela nerozpustila.

Tablety do myčky jako čistič iZdroj fotografie: Depositphotos

Čištění trouby tabletou do myčky

Dalším znečištěným povrchem, se kterým si dokáže tableta do myčky skvěle poradit, je sklo vaší trouby. Právě na něm se usazují nánosy mastnoty a dalších nečistot, kvůli nimž často není téměř možné nahlédnout dovnitř. Jednoduše proto namočte tabletu do vody (vezměte si rukavice) a přejíždějte s ní po všech znečištěných plochách. Uvidíte, že se vám špína začne doslova rozpouštět před očima.

Vyčistit lze i plynový sporák

Velmi odolnou špínu je možné najít i na plynových hořácích. Napaluje se tu a fixuje k podkladu díky mastným zplodinám. I tady však lze použít tabletu do myčky. Namočte ji a po připečených nečistotách přejíždějte tak dlouho, dokud zcela nepovolí. Nakonec je odstraňte obyčejnou papírovou utěrkou.

Tablety do myčky jako čistič toalety iZdroj fotografie: Depositphotos

Vybělte vanu a umyvadlo

Tablety mají i skvělou schopnost bělení. Pozor si dejte jen na ty, které mají v sobě zasazenou kuličku v podobě leštidla. Tu musíte odstranit, pokud je chcete použít k bělení. Namočte je do teplé vody a přejíždějte po povrchu vany nebo umyvadla. Nakonec zbytky tablet jen opláchněte studenou vodu.

Jak vyčistit kuchyňskou linku

Odolné nečistoty lze najít i na kuchyňské lince. Tu proto nejdřív navlhčete a lehce poprašte jedlou sodou. K odstranění těch největších nečistot pak opět použijte tabletu do myčky. Namočte ji a přejeďte s ní několikrát po celé kuchyňské lince, a nakonec vše dočista umyjte houbičkou.

Tablety do myčky se mohou stát v domácnosti geniálním pomocníkem. Naučte se, jak je využít

Jaké triky používáte při úklidu domácnosti vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články