Aby se telefon v zimě nevybíjel: I obyčejné pouzdro dokáže pomoci

Životnost baterie v telefonu může být ovlivněna mnoha faktory, jedním z těch nejvýznamnějších je však zima. Musíte ho tedy udržet v teple.

i Zdroj fotografie: "VisualBeo / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Zajištění optimálního fungování telefonu v zimním období může být problémem kvůli nepříznivému vlivu nízkých teplot na jeho výkon, zejména na baterii. Dodržováním konkrétních rad při používání zařízení v chladném počasí však můžete prodloužit jeho životnost a zachovat jeho funkčnost za všech okolností.

Uchovávejte telefon v kapse

Jedním z nejjednodušších, ale účinných pravidel, jak telefon v zimě chránit, je uchovávat jej v kapse. To jej pomáhá chránit před chladem, jak potvrzuje i web Mobilizujeme. Také používejte ochranná pouzdra, ta totiž slouží jako štít, udržují teplo a chrání zařízení před chladem, čímž zabraňují jakýmkoli nepříznivým účinkům způsobeným nízkými teplotami.

Nabíjejte zařízení uvnitř

Nabíjení telefonu doma je v zimě nezbytné. Pokud se o to totiž snažíte při nízkých teplotách třeba někde na moderně vybavené zastávce hromadné dopravy, může potenciálně způsobit značné poškození baterie zařízení. Proto je vhodné nabíjet telefon někde uvnitř, kde jsou teploty stabilnější. V extrémních mrazech také zvažte vypnutí telefonu, abyste jej ochránili před nepříznivými vlivy počasí.

Vyhněte se přímému zahřívání baterie

Pokud byl chytrý telefon nebo notebook vystaven nízkým teplotám po omezenou dobu, zpravidla nehrozí dlouhodobé poškození baterie. Musíte se však vyhnout jeho nabíjení ve chvíli, kdy je ještě promrzlý. K tomuto kroku můžete podle webu MobilMania přistoupit až ve chvíli, kdy teplota baterie zařízení stoupne alespoň na 15 stupňů Celsia. A zapomeňte i na pokusy o rychlé zahřátí baterie. „I její umístění přímo na radiátor nebo do blízkosti otevřeného ohně ji může nenávratně poškodit,“ potvrzuje náš čtenář a mobilní technik Pavel T. z České Lípy.

Pokud chcete ochránit baterii svého telefonu i během těch nejkrutějších zim, měli byste si osvojit několik šikovných technik. iZdroj fotografie: Pixabay
Pokud chcete ochránit baterii svého telefonu i během těch nejkrutějších zim, měli byste si osvojit několik šikovných technik.

Mně v servisu poradili, abych s mobilem zacházela stejně opatrně jako s květinami. Když přijdu domů, mám ho nechat 15 minut v kapse kabátu někde v předsíni, aby si zase pomalu „zvykl“ na teplo. Tímto způsobem prý můžu prodloužit životnost baterie o několik let a vyvarovat se i mnoha různým poruchám, které bývají během zimy běžné. A Chalupáři-Zahrádkáři také poradili, jak zachránit utopený mobil jen s pomocí obyčejné rýže.

Jak se o svůj mobilní telefony v zimě staráte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články