Bohatou úrodu křupavé mrkve zařídí manganistan draselný

Zajistěte si obrovskou úrodu mrkve díky této výživné zálivce. Manganistan draselný rostliny skvěle vyživí a nakopne jejich růst. Takto budete sklízet velké a sladké plody.

čím hnojit mrkev i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mrkev je oblíbenou zeleninou především pro svou svěží a sladkou chuť. Mimo to však obsahuje také velké množství vitamínů a prospěšných látek, které velmi pozitivně působí na lidské zdraví. Abyste v létě mohli sklízet plné košíky této křupavé zeleniny, vyživte ji tímto účinným přírodním hnojivem, po kterém poroste jako divá.

Proč je potřeba rostliny hnojit

Aby se mohly správně vyvíjet a tvořit velké a chutné plody, potřebují ke svému růstu dostatek potřebných živin. Ty se v přírodě běžně vyskytují zejména v půdě a přirozenými procesy se jejich zásoby pravidelně doplňují. V záhonech, kde pěstujete velké množství plodin, se však nestíhají tyto zásoby samy přirozeně obnovovat, a tak je tato práce na vás.

Čím hnojit mrkev

Mezi základní stavební prvky patří dusík, draslík a fosfor. Bez nich vám téměř nic na zahradě neporoste. Tato trojice zajišťuje vývoj kořenového systému, zelených částí rostlin, květů a nakonec i plodů. Jejich doplňováním nejenže stimulujete růst rostlin, ale také podpoříte jejich imunitní systém a zlepšíte celkové zdraví. Namísto kupovaných hnojiv raději sáhněte po přírodních alternativách, jejichž používání je šetrnější a bezpečnější.

Pěstování mrkve na záhonech iZdroj fotografie: Pixabay

Hnojivo z mleté papriky

Účinným způsobem, jak papriky levně a dobře vyživit, je připravit si doma zálivku z mleté papriky. Pro její výrobu vám stačí jedna polévková lžíce tohoto koření. Tu rozpusťte v kyblíku s vodou a pomocí rozprašovače naneste na rostliny. Tímto roztokem je navíc ochráníte před šneky, slimáky a dalšími škůdci, kteří by vás o mrkvovou úrodu chtěli připravit.

Roztok z manganistanu draselného

Od poloviny července je vhodné používat k hnojení mrkve tento nálev, který si velmi jednoduše připravíte. V 10 litrech vody smíchejte 2 až 3 gramy manganistanu draselného a stejné množství kyseliny borité. Připravené hnojivo aplikujte na mrkve a po dvou až třech týdnech postup zopakujte. Těmito způsoby vyživíte rostoucí mrkve a ochráníte je před útoky škodlivého hmyzu.

Jak pěstovat mrkev ze semen

Čím hnojíte mrkev v červnu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články