Bublinkovou folii nevyhazovat, jde o velkého pomocníka při mytí nádobí

Bublinková fólie z balíků rozhodně nepatří do koše. Dokáže vám totiž značně usnadnit některé nepříjemné domácí práce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni jsme se setkali s obávanými následky chutného mastného jídla: s odolnými zbytky, které ulpívají na našich oblíbených hrncích a pánvích a vysmívají se našim chabým pokusům o jejich odstranění. Ale nezoufejte – na scénu totiž podle webu HouseBeautiful přichází opravdu šikovná bublinková fólie.

Jak použít bublinkovou fólii při mytí nádobí

Stačí kousek srolovat do kuličky, navlhčit vodou a saponátem a můžete se pustit do boje s mastnotou. Texturovaný povrch bublinkové fólie v kombinaci s čisticí silou saponátu pronikne tukem s překvapivou účinností.

Chytré hospodyňky dávají do zásobníku pračky houbičku na nádobí. Jediný krok zabrání vzniku vážného problému

Kuchyňský pomocník pro všechny druhy práce

Proč ale zůstávat jen u nádobí? Bublinková fólie je v kuchyni užitečná i mimo váš dřez. Její vodotěsnost a izolační vlastnosti otevírají celou řadu možností:

  • Drhnutí dřezu: Vyzbrojeni koulí z bublinkové fólie se můžete pustit i do čištění dřezu. Bude se krásně lesknout, a to i bez použití drsných drátěnek.
  • V lednici: Vyložení zásuvek na zeleninu bublinkovou fólií pomůže udržet křupavost a svěžest vašich produktů tím, že zabrání nadměrnému hromadění vlhkosti.
  • Řešení zvukové izolace: Zvukové odhlučnění: Otravuje vás ozvěna rachotícího nádobí a kuchyňských pomůcek? Vyložením dna skříněk bublinkovou fólií můžete tyto zvuky ztlumit a vytvořit z kuchyně oázu klidu, jak radí web NášDům.
Bublinkovou fólii, která se k vám dostane třeba jak výplň v balíku, určitě nevyhazujte. Můžete ji totiž využít opravdu mnoha způsoby. iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: DepositphotosBublinkovou fólii, která se k vám dostane třeba jak výplň v balíku, určitě nevyhazujte. Můžete ji totiž využít opravdu mnoha způsoby

Využití bublinek na zahradě

Pokud hledáte další šikovné aplikace tohoto pomocníka, pak byste měli vědět, že bublinková fólie slouží i jako vynikající izolátor pro skleníky, kde pomáhá udržovat teplo potřebné pro růst rostlin. Moje dobrá kamarádka zase nedá dopustit na vložení bublinkové fólie pod rohožku nebo okno. Slouží jí prý jako provizorní bezpečnostní systém. Výrazné praskání může vyděsit nevítané návštěvníky a odradit je od vstupu – od koček až po zloděje. Chalupáři-Zahrádkáři také nedávno doporučovali její aplikaci na okna – postará se tady o lepší izolaci.

Jak netradičně používáte bublinkovou fólii vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články