Čajové sáčky nevyhazovat, na zahradě pomohou jako hnojivo i ochrana proti škůdcům

Naučte se využívat odpad z domácnosti i na zahradě. Použité čajové sáčky vám mohou být skvělými pomocníky. Vyzkoušejte některé z těchto osvědčených triků.

Proč si vzít k ruce čajový sáček i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většinu zázračných přípravků a prostředků lze jednoduše připravit pomocí organických zbytků a některých surovin z kuchyně. Nejen že je využijete při úklidu domácnosti, ale také jimi vyživíte rostliny na zahradě a zbavíte se některých druhů škodlivého hmyzu. Naučte se pracovat s použitými čajovými sáčky. Začněte je místo vyhazování sbírat a ušetřete si spoustu práce.

Prospěšné účinky pro zdraví

Čajové sáčky, které vytáhnete po přípravě čaje můžete poměrně snadno znovu použít k osvěžení své pokožky nebo ke zmírnění některých neduhů. Skvěle si poradí s napuchlými očními víčky. Využijete je však také při štípnutí komárem nebo jiným hmyzem. na svědící štípnutí stačí umístit teplý čajový sáček, který z rány vytáhne toxiny a místo zklidní. Ošetříte jím také spálenou pokožku od slunce nebo horkého předmětu.

Použití čajových sáčků v domácnosti

Těmito čajovými pytlíky si usnadníte také rutinní úklid i čištění zanesených míst. Skvěle fungují jako pohlcovač nepříjemných pachů, proto je umístěte do ledničky nebo na dno odpadkového koše, abyste celou domácnost osvěžili. Využít se dají dokonce k mytí oken i zrcadel. Obsahy extra voňavých kousků lze také rozsypat na koberec a nechat chvíli působit. Po vysání bude příjemně vonět.

Proč si vzít k ruce čajový sáček iZdroj fotografie: Depositphotos

Využití čaje na zahradě

Pomocí sáčků čaje můžete snadno předejít vzniku houbových chorob a plísní. Sbírejte použité sáčky a zalejte vodou. Nechte den louhovat a následně postřik aplikujte na listy rostlin a na půdu v záhonu. Třísloviny zabrání růst houbovým chorobám i plísňovým zárodkům. Tímto jednoduchým trikem ochráníte svou úrodu před poškozením.

Pokud se vám s čajovými sáčky nechce nijak pracovat, vždy máte možnost přidat je ke kompostu. Vyzrálý kompost je skvělou směsí, kterou vyživíte celou svou zahradu. Je velmi cenná pro bohaté zastoupení potřebných látek, a navíc jí nelze rostliny přehnojit. Nemusíte se tak bát, že byste jim zbytečně přitížili. Ne všechny materiály lze kompostovat, proto si vždy nejprve přečtěte doporučení uvedené na obalu, aby vám v kompostu neležel nerozložitelný kousek.

Jak vyrobit hnojivo z hmyzího čaje

Jak využíváte použité čajové sáčky vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články