Sáček čaje jako čistič obrazovky? Odstraní odolné šmouhy i otisky prstů

Pokud se zajímáte o recyklaci, pak jistě víte, že čajové sáčky není třeba házet jen tak do koše. Skvěle se uplatní i při čištění obrazovky

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čajový sáček, který vám už jednou posloužil k výrobě lahodného nápoje, rozhodně není bezcenným odpadem, který by si zasloužil jen tak vyhodit do koše. Naopak – může vám posloužit ještě v celé řadě oblastí. Věděli jste například, že s jeho pomocí obnovíte zašlou slávu všech svých monitorů? A to zcela bezpečně a rychle.

Čaj s otisky prstů zatočí

Pokud vás trápí nevzhledné otisky prstů na vašem displeji, vezměte si k ruce použitý čajový sáček. Ten nejdříve nechte pořádně vyschnout, a pak ho opravdu maličko namočte. S jeho pomocí poté setřete všechny odolné šmouhy na displeji a na závěr vše ještě přeleštěte hadříkem z mikrovlákna. Uvidíte, že vaše monitory budou jako nové.

Nápady na recyklování čajových sáčků

Nejde ovšem o jediný způsob, který vám umožní využít tento běžný domácí odpad kreativním způsobem. Možných aplikací je totiž více. Sázko na jistotu je rozhodně kompostování. Pokud máte zahradu, můžete použité čajové sáčky přidat do kompostu. Během několika týdnů se rozloží a přidají do něj organickou hmotu. Staré čajové sáčky mohou být také použity v zahradě ke hnojení rostlin nebo jako vrstva mulče na záhonu. Samozřejmě je na zahradu možné aplikovat pouze ty bez plastových nebo kovových prvků.

Aplikace v běžné domácnosti

Ale uplatníte je i při úklidu. Jednoduše je použijte k čištění nádobí, sporáku nebo dokonce na mytí okenních skel. Čajové sáčky mohou být využity i k neutralizaci zápachu v různých místnostech. Můžete je například vložit do bot nebo košů na odpadky. Při přesazování pak vložte jeden čajový sáček do půdy přímo pod kořeny rostlin – zadrží vlhkost a také uvolní do půdy cenné živiny. Jde například o antioxidanty, polyfenoly (skupina antioxidantů s protizánětlivými účinky) a minerály (draslík, vápník a železo).

Proč si vzít  k ruce čajový sáček iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud máte doma koberce, můžete použít staré čajové sáčky k jejich osvěžení. Rozmístěte je po koberci (samozřejmě vysušené), nechte působit a poté je jednoduše odstraňte a koberec vysajte. Vychlazené čajové sáčky také můžete použít k redukci kruhů pod očima. Stačí je jemně položit na oči a nechat působit několik minut. A uplatní se i jako ochrana proti molům – pokud máte s těmito škůdci problémy, můžete vložit čajové sáčky do své skříně nebo šatny. Specifická vůně čaje moly odpudí a zároveň ochrání vaše oblečení. Stejně nepříjemně jim voní třeba i pelargonie.

Péče o domácí mazlíčky

Čajové sáčky mohou být také využity k čištění uší vašich domácích mazlíčků, například psů a koček. Stačí sáček namočit v teplé vodě, vymáčknout a jemně jím otřít a vytřít uši vašeho mazlíčka. Ušetříte tak za nákup některých veterinárních prostředků.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější nápady pro recyklaci čajových sáčků?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články