Čas strávený žehlením se dá snížit na polovinu, stačí u toho použít hliníkovou folii

Abyste u žehlení takříkajíc nestrávili mládí, nebojte se používaný postup trochu zrevidovat. Skvěle vám může pomoci třeba alobal.

Čas strávený žehlením se dá snížit na polovinu, stačí použít alobal i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V moderní době, kdy se počítá každá minuta, je hledání efektivních způsobů, jak zvládnout každodenní povinnosti, něčím opravdu nezbytným. Napadlo by vás například, že žehlení, které je často považováno za velmi zdlouhavý a únavný úkol, lze změnit v bleskurychlou činnost pomocí běžného domácího předmětu? Alespoň podle webu Feminela.

Reflexní síla hliníkové fólie

Cesta k proměně vašeho žehlení začíná jednoduše: prostě podložte žehlicí prkno hliníkovou fólií. Dejte ji lesklou stranou nahoru a samozřejmě ji zastrčte pod potah. Toto uspořádání funguje jako reflektor tepla a umožňuje vám žehlit oblečení z obou stran současně, jak radí web iReceptář. Reflexní povaha alobalu se totiž postará o to, že se teplo z žehličky odrazí zase zpět přímo na žehlenou látku, což vám zajistí rovnoměrné a rychlé vyhlazení jakéhokoli oděvu.

Co dělat s pomačkaným oblečením, když žehlička není po ruce

Rychlá oprava špinavé žehlicí desky

Ale tady schopnosti tohoto domácího pomocníka rozhodně nekončí, jak nám do redakce napsala čtenářka Jana S. z Bohumína. „Když se deska žehličky zašpiní a vy nemáte k dispozici profesionální čisticí prostředek, sáhněte po alobalu. Nechte žehličku mírně vychladnout, pak kousek alobalu zmačkejte do kuličky a jemně ještě teplou plochu vydrhněte. Tato metoda účinně odstraní většinu zbytků.“

A já osobně zase nedám v případě odolných nečistot dopustit na čisticí schopnosti kyseliny salicylové obsažené v Aspirinu. Tabletu stačí rozetřít po žehlicí ploše a po pár minutách vše stáhnout papírovým kapesníkem. Nakonec ještě přežehlím kouskem nepotřebné látky, čím se veškeré nečistoty odporoučí úplně.

Pokud nechcete úmorným žehlením trávit více času, než je nezbytně třeba, vezměte si na pomoc docela obyčejný alobal. iZdroj fotografie: Pixabay
Pokud nechcete úmorným žehlením trávit více času, než je nezbytně třeba, vezměte si na pomoc docela obyčejný alobal

Kostky ledu a alobalové kuličky

Zajímá vás, co mají tyto dvě věci společné? Dokážou se postarat to, aby se vaše prádlo během praní nezmačkalo. Přidáním kostek ledu do bubnu si zajistíte, že ho vytáhnete zmačkané jen mírně. A to samé platí i pro kuličky z alobalu, které už Chalupáři-Zahrádkáři v minulosti velmi úspěšně otestovali.

Jak žehlit jako profík

Jak využíváte alobal při péči o domácnost vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články