Čištění myčky obyčejným citronem bez práce a bez drhnutí. Uvnitř bude stejná, jako když byla úplně nová

                   

Myčka je neodmyslitelnou součástí mnoha domácností. Dáváme do ní nádobí, které se nám nechce mýt v ruce, a ona nám tak usnadňuje život. Ne každý ale ví, že čas od času se musí vyčistit i samotný spotřebič. Pro tento účel existuje mnoho prostředků dostupných v každé drogerii nebo supermarketu. Jedná se však o chemické výrobky, které nejsou příliš šetrné k životnímu prostředí. Vyzkoušejte ekologický způsob čištění myčky, bude vám stačit obyčejný citron.

Dejte pozor na pecky

Naskládejte nádobí do myčky jako obvykle a do některého z košů vložte na půl rozkrojený citron nebo jeho slupku. Dejte pozor na to, aby neměl možnost vypadnout. Spotřebič poté zapněte na běžný cyklus. Po jeho skončení vás bude čekat svěží citrusová vůně, čistá myčka a perfektně umyté nádobí bez jakýchkoli skvrn a zbytků.

iZdroj fotografie: Unsplash

Citron není jediný druh ovoce, který můžete takto využít. Stejných výsledků se dočkáte i po použití:

  • limet,
  • grapefruitů,
  • pomerančů,
  • kumquatů
  • a dalších citrusových plodů.

Všechny ale spojuje velký obsah semen, která byste měli před vložením do myčky odstranit. Mohla by totiž vypadnout a ucpat některý z vývodů spotřebiče.

iZdroj fotografie: Unsplash

Kyselina citronová dokáže zázraky

Všechny citrusy obsahují kyselinu citronovou, která je jedním z účinných přírodních čisticích prostředků. Stejně jako ocet má tato antibakteriální látka hodnotu pH 2, a tak je výborným rozpouštědlem mýdlové pěny. Dále odstraňuje vodní usazeniny a má skvělé lešticí a desinfekční schopnosti. Vaši myčku tedy dokáže zbavit vodního kamene a perfektně odmastí nádobí.

Jak praví jedno moudré přísloví: „Všeho moc škodí.“ A to platí i v případě nadměrného užívání citrusů při mytí nádobí v myčce. Ve větším množství totiž kyselina citronová způsobuje skvrny na stříbře a hliníku. Může zapříčinit také blednutí barevných vzorů na vašem kuchyňském náčiní. Nepoužívejte tedy citrusy při každém cyklu. Střídejte je s chemickými prostředky určenými pro čistění myček.

Už jste vyzkoušeli čisticí sílu citrusů ve své myčce i vy?

Nezapomínejte o svou myčku správně pečovat. Zaručíte si tak čisté nádobí i delší životnost spotřebiče.
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články