Citron má 4 blahodárné účinky, o kterých málokdo ví. Posilní fyzické i psychické zdraví

                   

Citrony mohou být skutečně velmi užitečné – neslouží pouze k přirozenému dochucení vaší vody. Toto citrusové ovoce totiž skrývá velké množství zdraví prospěšných látek a jeho aroma má na náš mozek relaxační účinek, díky němuž se nám bude lépe spát. Pokud vás tedy zajímá, jak můžete citron nejlépe využít, níže se můžete seznámit se čtyřmi osvědčenými způsoby.

Citron pro výživu pleti

Asi největší přínos citronu, pokud vám tedy nevadí jeho extrémně kyselá chuť, je přísun vitamínů. Těch nám toto citrusové ovoce může poskytnout skutečně velkou dávku – je plné velmi zdravých fytonutrientů, které v našem těle ničí volné radikály. Pokud tedy chcete začít s novou rutinou, ráno vypijte sklenici vody s citronovou šťávou, jež navíc pomáhá nastartovat trávení a může pomoci zlepšit vaši pleť.

Pomůže vám s hubnutím

Pokud chcete z citronové vody vytěžit opravdu maximum, je důležité pít ji ráno na prázdný žaludek – tak bude totiž nejúčinnější, co se týče očisty vašeho těla od toxinů. Navíc tato šťáva stimuluje hubnutí, protože pokud ji konzumujete ihned po ránu, vaše játra budou díky jejímu působení produkovat mnohem více žluči.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

To zase vede k tomu, že máte menší hlad a rychleji trávíte. Pití citronové vody je navíc vhodné i pro vaši ústní hygienu, neboť citron obsahuje kyseliny, které se postarají o to, aby z vašich úst zmizely veškeré bakterie. 

Antiseptické vlastnosti citronu

Vůně citronu má antiseptické vlastnosti, které mohou ovlivnit stav vaší mysli. Ano, skutečně vám vůně tohoto ovoce může pomoci zažívat méně záchvatů deprese a úzkosti. Jediné, co musíte udělat, je odříznout vršek citronu a poté ho ještě svisle rozkrojit – dávejte však pozor, abyste části zcela neodřízli. Rozříznutý citron poté položte do misky vedle postele a nechte vůni působit. Určitě budete překvapeni.

Lepší koncentrace v práci

Vdechování citrusové vůně povzbudí kromě zdraví i vaši mysl a duševní činnost. Pokud si dopřejte vdechování této vůně každý den, budete soustředěnější, a dokonce se vám i zlepší paměť. Je vhodné si přinést svazek citronů do kanceláře, pomohou vám dělat méně chyb a budete se díky nim cítit uvolněněji.

Jak využíváte citron ve své domácnosti vy?

Podívejte se, jak může citron prospět vašemu duševnímu zdraví
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články