Do bot si vložte bobkový list, zamezíte tak nežádoucímu zápachu

Zapomeňte na drahé osvěžovače bot nebo nejrůznější vonné vložky – všechny je hravě strčí do kapsy levné koření z kuchyně.

Do bot si vložte bobkový list, zamezíte tak všem nepříjemným pachům i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Bobkový list je mezi hospodyňkami po celém světě velmi oblíbený. Tyto nenápadné lístky totiž slouží nejen jako zvýrazňovač chuti, ale mají i jiné pozoruhodné vlastnosti. Jedním z netradičních, ale velmi účinných způsobů použití, je jejich vložení do bot, kde pomáhají bojovat proti nežádoucímu zápachu. A tato aplikace je navíc podle webu AAzdraví snadná.

Boj proti nežádoucím pachům

Obuv, zejména při delším nošení, se stává živnou půdou pro bakterie, což vede k nepříjemnému zápachu. Ovšem bobkové listy jsou přírodními bojovníky proti tomuto nepříjemnému problému. Podstata jejich působení spočívá v jejich přirozených antibakteriálních vlastnostech, které působí jako prevence proti množení mikroorganismů zodpovědných za vznik zápachu obuvi. „Vložení několika bobkových listů do bot dokáže výrazně snížit nebo odstranit nepříjemný zápach. Já už nic jiného ani nepoužívám,“ potvrzuje čtenářka Anežka B. z Hodoňovic.

A upozorňuje také na nutnost pravidelné výměny bobkových listů každých sedm dní nebo jejich ponechání pod stélkami, kde prý navíc pomáhají udržovat svěžejší vůni uvnitř obuvi. Kromě boje proti nežádoucímu zápachu však nabízejí bobkové listy i celou řadu dalších výhod, které přispívají ke zdraví nohou a celkové pohodě.

Švec prozradil fígl se svíčkou, který promění jakoukoliv obuv ve vodotěsnou a sněhu odolnou

  • Zmírnění bolesti nohou: Analgetické a protizánětlivé vlastnosti bobkového listu mohou pomoci zmírnit bolest nohou způsobenou dlouhodobým stáním nebo nepohodlnou obuví.
  • Zlepšení krevního oběhu: Bobkové listy obsahují sloučeniny, které napomáhají rozšiřování cév, čímž potenciálně zlepšují krevní oběh v chodidlech. Zlepšení krevního oběhu může zmírnit některé problémy spojené s chodidly a přispět k celkovému zdraví nohou.
Bobkový list v dóze iZdroj fotografie: Piqsels
Pokud vás trápí nepříjemné aroma linoucí se z bot, pak si s ním poraďte jednou provždy – postačí vám na to bobkový list

Čištění negativních energií

Někteří lidé také podle webu iReceptář také věří, že bobkové listy pročistí negativní energie v domě podobně jako šalvěj, která se používá při rituálech. Zapálením bobkového listu a jeho doutnáním lze údajně pročistit vzduch a vytvořit pozitivnější atmosféru, čímž se odstraní stagnující nebo negativní energie v místnosti. Já osobní ho používám vždy, když se ubytovávám v hotelu. Nepříjemný zápach je za pár minut pryč a já mám jistotu, že se na místě budu cítit opravdu příjemně.

Chalupáři-Zahrádkáři v minulosti také informovali o tom, jak bobkovým listem odpudit moly ve spíži nebo jak ho používat při údržbě toalety.

Jakými netradičními způsoby používáte bobkový list vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články