Do pračky vhoďte igelitový sáček, oblečení bude čisté, a navíc pohltí nežádoucí odpad

Možná se ptáte, proč sáček do praní vlastně přidávat – vždyť cizí předměty bývají v bubnu většinou nežádoucí. Sáček toho však zvládne hodně.

Přeplněný buben pračky i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Pračka je v rušném světě domácího hospodářství tichým a neochvějným společníkem téměř v každé domácnosti. Ale ani s tímto moderním zázrakem vědy a techniky nemusí být vaše prádlo vždy vypráno dokonale. Pomozte si proto malým trikem.

Trik s plastovými sáčky

Některé vynalézavé hospodyňky zjistily, že vložením plastového sáčku do pračky lze výrazně zlepšit kvalitu praní. Ptáte se jak? Sáček funguje jako bariéra, která zabraňuje ulpívání částeček pracího prostředku na oblečení v důsledku nesprávné teploty nebo nastavení praní., alespoň to tvrdí web BabiččinTip.

Magnet na nežádoucí nečistoty

Plastový sáček navíc disponuje téměř magickou schopností shromažďovat vlasy, srst a další obtížně odstranitelné nečistoty. Díky svým statickým vlastnostem tyto částice přitahuje a udržuje, čímž zanechává vaše oblečení čistší a snižuje množství žmolků a chlupů.

Dokonalý pomocník pro praní se celou dobu skrýval v lékárně: Pár tablet v bubnu pračky dokáže zázraky, prádlu vrátí dávno ztracenou bělost

Ochrana vašeho stroje

Výhody plastového sáčku se však podle webu AAzdraví nevztahují pouze na prádlo. Slouží také jako strážce vaší pračky. Chrání totiž její filtr před ucpáním tím, že zachycuje vlněná vlákna, chlupy a další jemné nečistoty. Tento jednoduchý doplněk tak může zvýšit životnost a výkon vaší pračky. „Já ho používám do každého praní a nedám na něj dopustit. Alespoň tak zrecykluju zbylé sáčky z obchodu,“ napsala nám do redakce čtenářka Jitka N. z Opočna.

Alternativa pro majitele domácích zvířat

Majitelé domácích mazlíčků, kteří bojují se zvířecími chlupy v prádle, mohou také zvážit speciální prací kuličky. Tyto míčky mají strukturovaný povrch určený k zachycení zvířecích chlupů během pracího cyklu, což je skvělá alternativa nebo ještě lépe doplněk k metodě plastových sáčků (to v případě, že doma chováte chlupáčů více).

Aspirin je lék, který obsahuje kys. acetylsalicylovou a slouží především k úlevě od bolesti, snižování horečky a jako pomocník proti zánětu. iZdroj fotografie: Freepik
Pokud chcete prát chytře a úsporně, osvojte si několik šikovných triků. Jedním z nich je použití obyčejného sáčku

Nezapomeňte na údržbu pračky

Pro zajištění dlouhé životnosti pračky je však nezbytné její pravidelné čištění. Pravidelně proto vyjímejte a čistěte filtr a zbavujte jej zachycených nečistot. K důkladnému čištění použijte prostředek na odstraňování vodního kamene a kartáč a dobře vše vypláchněte. Příležitostně také spusťte horký prací cyklus bez prádla s použitím čisticího prostředku na pračky nebo bílého octa. Ten se nám v redakci osvědčil nejlépe. A v minulosti Chalupáři-Zahrádkáři rovněž upozornili na správné využití jednotlivých přihrádek na prací prostředky.

Jak mít krásně voňavé prádlo i bez aviváže

Jaké triky používáte při praní prádla vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články