Dobu žehlení lze zkrátit o polovinu, stačí použít hliníkovou fólii

Alobal může být v domácnosti velmi užitečným pomocníkem. Stačí ho jen správně použít a pomůže vám nejen s žehlením, ale i s mnoha dalšími činnostmi.

Lesklá nebo matná strana alobalu: Jaký je mezi nimi rozdíl i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá hospodyňka hledá způsoby, jak ušetřit čas při domácích pracích, a žehlení je jedním z úkolů, který může zabrat značnou část volného času. Existuje však jednoduchá a účinná metoda, jak si tento úkol značně usnadnit: použití hliníkové fólie alias alobalu.

Hliníková fólie pod potahem žehlicího prkna

Sundejte textilní kryt žehlicího prkna a před jeho opětovným nasazením pod něj na samotnou žehlicí desku namotejte alobal v několika vrstvách (samozřejmě lesklou stranou nahoru). Podle webu Feminela reflexní povaha fólie odráží teplo od žehličky zpět, což vám umožní vyžehlit obě strany oděvu současně.

Použití hliníkové fólie pro špinavou žehličku

To však není jediné použití alobalu, které byste měli vyzkoušet. Pokud se deska žehličky zašpiní a vy nemáte k dispozici profesionální čistič, může vám přijít na pomoc právě on. Jednoduše nechte špinavou žehličku trochu vychladnout. Mezitím alobal zmuchlejte do kuličky a ještě vlažný povrch s ním oškrábejte. Většina nečistot zmizí a na ty, které se budou úporně držet, ještě doporučuji použít tabletku Aspirinu. Kyselina salicylová si poradí i velkým znečištěním, uvidíte.

Už žádné žehlení prádla, do bubnu pračky stačí vhodit kostky ledu

Alobal slouží i jako brousek

A pomůže i na staré nůžky. Pokud jsou tupé, můžete je nabrousit nastříháním dlouhých proužků hliníkové fólie. Tyto proužky několikrát přeložte a nůžkami je prostřihněte. Hliníková fólie působí jako jemné brusivo, které ostří nůžek naostří. A podobně funguje i u kuchyňského struhadla. Jednoduše pevně zmačkanou kuličkou několikrát přejeďte po jeho hranách a máte hotovo. Nevýhodou bohužel je, že toto naostření příliš dlouho nevydrží.

Rychlé a účinné žehlení se dá provést i bez žehličky pomocí kondicionéru a octa. Postup zahrnuje několik jednoduchých kroků. iZdroj fotografie: Depositphotos
Použití hliníkové fólie může skutečně zkrátit dobu žehlení o polovinu – stačí jen vsadit na jeden velmi šikovný trik

Další trik nám poradil pak Marek P. z Chocně. „V domácnostech s televizorem i DVD přehrávačem může elektromagnetické rušení mezi oběma zařízeními ovlivnit kvalitu obrazu. Umístěním hliníkové fólie mezi ně tento problém vyřešíte.“ A jeho tvrzení podporuje i web ČeskoZdravě. V dřívějším článku na Chalupáři-Zahrádkáři jsme upozorňovali třeba i na to, že kuličkami z alobalu lze nahradit i aviváž.

Čištění stříbrných šperků pomocí alobalu a soli – rychlé a účinné

Jaké triky s alobalem máte v zásobě vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články