Domácí odpuzovač myší ve spreji: Mátu peprnou nemohou ani cítit

Vyzkoušejte tento přírodní odpuzovač myší a zbavte se těchto škůdců jednou pro vždy i bez jejich hubení. Tímto humánním způsobem účinně ochráníte svou domácnost.

jak se zbavit myší i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože myši ani jiní drobní hlodavci přímo na člověka ve většině případů neútočí, přesto mohou svou přítomností škodit. Často jsou totiž nositeli různých bakterií, virů i nemocí, které jsou pro lidské zdraví nebezpečné. Abyste se těmto zdravotním problémům vyhnuli, musíte se myší co nejdříve zbavit. Jakmile objevíte první stopy těchto hlodavců, pusťte se do jejich vypuzení.

Jak se zbavit myší

Těchto 6 způsobů je nejen bezpečných, ale také vás přijdou jen na pár korun a neublíží ani vám, ani jiným živočichům ve vašem okolí.

Humánní pasti na myši

K dostání jsou pasti, které myš uvězní, ale nijak jí neublíží. Vám pak stačí jen past s myší odvézt co nejdál od svého domova a znovu zvíře vypustit do přírody. Na internetu jsou také různé návody, jak si podobnou past snadno vyrobit.

jak vypudit myši iZdroj fotografie: Depositphotos

Postřik z máty peprné

V boji proti myším vám skvěle poslouží také máta. Její vůni totiž myši nemohou vystát, a proto se od ní drží co nejdál. K výrobě tohoto přírodního postřiku potřebujete jen trochu vody a pár kapek esenciálního oleje z máty. Ten nastříkejte na vatové tamponky a umístěte tam, kde se myši nejčastěji pohybují. Nebo jej naneste přímo na otvor ve zdi.

Hřebíčkový olej proti myším

Podobně jako mátu můžete jako odpuzovač využít také hřebíčkový esenciální olej. Jeho účinky ještě zesílíte tak, že z vaty vytvoříte kuličku, do jejího středu umístíte pár hřebíčků, a poté na vše nastříkáte připravenou směs. I této vůni se hlodavci vyhnou obloukem.

Bobkový list proti myším

K odstrašení myší lze využít jak čerstvý, tak sušený bobkový list. Suché lístky umístěte do jejich průchodů nebo poblíž skladu s potravinami nebo je nahraďte živými rostlinami v květináči. Takto snadno vypudíte myši ze svého okolí.

Jak vypudit myši iZdroj fotografie: Depositphotos

Alobal proti myším

Tato hliníková folie myši dráždí hned několika způsoby. Nejen že se po jejím povrchu nedokáží snadno pohybovat, ale navíc je její šustění děsí. Rozložte proto alobal na frekventovaná místa a zajistěte, že se zde myši nadále nebudou chtít zdržovat.

Domácí repelent proti hlodavcům

Další dráždivý postřik si snadno vyrobíte z feferonky. Stačí jen smíchat litr vody s půl hrnkem nakrájené feferonky a dvěma polévkovými lžícemi semen chilli papričky. Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte tak dlouho, dokud nevznikne hladká směs. Tu přemístěte do zavařovací sklenice, zavřete víkem a nechte jeden den odležet. Následně aplikujte na kritická místa v domácnosti.

Jak vyrobit past na myši z plastové láhve

Jak bojujete s hlodavci doma vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články