Proč je důležité si před odjezdem na dovolenou vyfotit sporák: Obyčejná fotografie ušetří mnoho nervů

Pokud nepatříte mezi dobrodruhy, kteří vezmou jen plavky a jedou, určitě oceníte několik tipů, jak před dovolenou zabezpečit svou domácnost, a hlavně jak na nic nezapomenout.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před odjezdem na dovolenou je každý natěšený na nové zážitky, relax a pohodu. Neměli byste však zapomínat na pár důležitých věcí, které je před odjezdem třeba udělat a zbavit se tak stresu a obav, zda je doma vše v pořádku. Nic nepokazí dovolenou více než brzký návrat domů, a ještě kvůli maličkosti, které jste se mohli při troše snahy vyvarovat.  

Myslete na zabezpečení nemovitosti

Pokud váš dům po dobu vaší nepřítomnosti nemá kdo hlídat, měli byste vedle zajištění hlídání pro své domácí mazlíčky a zalévaní květin, myslet také na přívod vody a elektřiny do bytu. Kohoutky by měly být vypnuté, stejně tak jako všechny spotřebiče. Dveře od bytu i do garáže pak řádně zamknuté, a pokud to lze, tak i zabezpečené alarmem. Dobrým nápadem je také o svém odjezdu informovat sousedy, kteří by vás upozornili v případě, kdyby se přece jen něco stalo. 

A jak se tedy vyhnout dovolenkovým hádkám o to, zda manžel vypnul světlo v koupelně nebo zhasl oheň v kamnech? Nejjednodušší a také nejúčinnější metodou, jak být v pohodě je, že si vše, co doma uděláte, vyfotografujete. Vyfoťte si vypnutý sporák i kamna, zhasnutá světla a zamčenou garáž. Pokud si po odjezdu nebudete jistí, zda jste to udělali, bude stačit v mobilním telefonu vyhledat fotografii a s obavami bude konec.  

Proč si před odjezdem na dovolenou vyfotit sporák iZdroj fotografie: Freepik

Co udělat před odjezdem na dovolenou

Máte vybranou destinaci, sbalené kufry a už chybí jen odjet? Nezapomněli jste zavolat do banky a informovat je o své cestě? V některých případech byly zahraniční transakce označeny jako podvodné a klientům karty zablokované, a přitom stačilo tak málo. Krom finanční stránky, směny peněz do správné měny a kontroly platnosti pasu, pamatujte také na zdravotní rizika a zvažte očkování vhodné pro vybranou destinaci.  

Domácí zvířata jsou v pořádku u svých adoptivních páníčků, dům je zajištěný před zloději, všechny okna zavřená a pasy připravené v cestovní tašce. Jste perfektně připraveni, přibalte s sebou do kufru dobrou náladu a se svými nejbližšími vyrazte za novými zážitky. Jediné, co neovlivníte, je nepřízeň počasí, ale při volbě vhodného programu si svou vysněnou dovolenou můžete užít i tak.  

Jaké máte zvyklosti před odjezdem na dovolenou?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články