Efektivní přírodní metody, jak se rychle zbavit komárů jednou provždy

                   

Komáři člověku znepříjemňují život již od nepaměti. Nejvíce se v obydlích vyskytují v letních měsících, kdy do nich nenápadně proniknou oknem. Setkat se však s tímto obtížným hmyzem můžeme i v podzimních měsících, při poměrně teplém počasí. Pokud nechcete utrácet za předražené repelenty a odpuzovače komárů, můžete se inspirovat našimi praktickými tipy. Jsou zcela přírodní, levné a účinné!

Přírodní metody, které spolehlivě komáry odradí

Na nepříjemný bzučivý hmyz pomohou tyto přírodní prostředky:

  • Aromatické bylinky a tinktury z nich: komáři přímo nesnáší kořeněné a silné aroma bylin. Připravit si tedy můžete bylinnou tinkturu, kterou je možné aplikovat jako repelent na kůži, nebo třeba na oblečení, povrchy, či ji lze rozprášit do ovzduší. Skvělý bude rozmarýn, šalvěj, hřebíček, nebo anýz.
  • Síla vanilinu: máte v oblibě vanilkovou vůni? Komáři nikoliv. Využijte toho a zakupte si lusk vanilky a jeho zrníčka smíchejte s tělovým mlékem. Směs je možné aplikovat na pokožku. Bude mít repelentní účinek. Použít lze i osvěžovač vzduchu s aroma vanilky. Ten jen rozprášíte v ložnici a budete pokojně spát, aniž byste ráno měli na kůži nepříjemné svědivé štípance.
  • Česnek: silné aroma česneku je také odrazující pro komáry. Avšak nepříjemné může být i pro člověka ve vysokých koncentracích. Tinkturu tedy používejte jen když například spíte pod stanem. Do interiéru se příliš nehodí. Šest malých stroužků rozdrťte a přelijte vroucí vodou. Nechte louhovat dvacet minut a poté přelijte do rozprašovače. Aplikujte do prostoru, kde spíte.
  • Jalovec: k odpuzení obtížného hmyzu můžete použít i jalovcový éterický olej v aromalampě. Pakliže spíte v přírodě, nebo máte doma krb, vhoďte do ohně několik jalovcových větví.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Jaké další přírodní produkty pomohou v boji s komáry?

Vyzkoušet lze i příjemný levandulový olej, který nejen že odpudí komáry, ale podpoří i váš dobrý spánek. Má totiž uklidňující účinky. Obdobně bude fungovat i sušená, či čerstvá meduňka umístěná v místnosti, kde uléháte ke spánku. Efekt má i citronová tráva, nebo máta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články