Super hnojivo pro bohatý růst sazenic zajistí rekordní úrodu. Stačí ve vodě smíchat chléb, cukr a droždí

                   

Kvalitní hnojivo vždy dokáže výrazně pomoci s růstem daných rostlin a slouží jako podpůrný prostředek pro rychlejší vývoj, bohatší úrodu a celkově lepší prospívání. Zároveň však nemusíte takový přípravek nutně hledat v zahradnictví, protože s trochou šikovnosti a znalostí si dokážete připravit domácí hnojivo pro doplnění důležitých živin do půdy. A následující návod vám s tím pomůže.

Co budete potřebovat pro výrobu domácího hnojiva?

  • 4 l vody
  • Suchý bílý i celozrnný chléb
  • 1 polévkovou lžíci cukru
  • ½ čajové lžičky instantního sušeného droždí

Všechny uvedené suroviny smíchejte v nádobě o objemu zhruba 5 litrů. Důkladně promíchejte a nechte zhruba 2 až 3 dny kvasit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Připravte na zalévání

Až bude směs vykvašená, získanou tekutinu důkladně protřepejte. Použijte síto a připravte si roztok do vhodných nádob, jako jsou například lahve se širokým hrdlem. Odsud totiž část připraveného hnojiva vezměte a ještě rozředíte před samotným použitím na rostliny. Každých 100 ml připraveného nálevu tak nařeďte dalšími 500 ml vody.

Hnojivo pro více použití

Připravený roztok rozhodně nemusíte vypotřebovat najednou. Směs vystačí na více použití a každý den kvašení přidává další prospěšné látky pro lepší obohacení rostliny. Zálivka s hnojivem se pro většinu rostlin doporučuje zhruba jednou za týden až 14 dní, čemuž je dobré přizpůsobit konkrétní množství směsi.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Pixabay

Hlavně u malých sazenic však můžete začít pozorovat rychlý růst, díky kterému se snáze dostanou do lepších podmínek pro zahájení růstu po výsadbě. Protože je hnojivo přírodní a přesně víte, co všechno obsahuje, jde o skvělou volbu pro použití nejenom na pokojové rostliny, ale právě na sazenice zeleniny před jejich výsadbou na záhon.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články