Na vodní kámen, usazeniny a špínu: Soda a ocet vyženou z toalety i zaschlou nečistotu

Pokud chcete dodat své toaletě svěží čistotu a lesk, pak vyzkoušejte osvědčenou kombinaci octa a pracího prášku.

i Zdroj fotografie: iStock / Depositphotos
                   

Udržet toaletu vždy krásně čistou a voňavou nemusí být tak jednoduché, jak se to na první pohled může zdát. Ba naopak – mnohdy jde o opravdu obtížný proces. Pokud však vsadíte na zkušenosti hotelových uklízeček, které se musí potýkat mnohdy s velmi nepříjemným znečištěním, přestane být pro vás tato součást domácnosti noční můrou.

Dvě lžíce na čištění toalety

K ruce si připravte tři ingredience: jednu lžíci jedlé sody, jednu lžíci běžného pracího prášku a půl lahve octa. Nejdříve opláchněte toaletu vodou a nechte ji mírně navlhnout. Poté vsypte obě sypké ingredience (snažte se je rozhodit co nejlépe po stěnách toalety) a zalijte je octem. Nechte působit 10 až 15 minut. Pomocí záchodové štětky pak vyčistěte stěny toalety, vše spláchněte vodou a v případě potřeby vše otřete suchým hadříkem, který pomůže odstranit ještě některé případné zbylé skvrny.

Jde o velmi univerzální recept na čištění toalety. Ovšem pokud máte na toaletě žulové nebo jiné citlivé povrchy, musíte pro jejich vyčištění použít jiný výrobek. Octem totiž můžete některé povrchy poškodit. A jak dosáhnout vytvoření pěny, kterou po příchodu na hotelových pokojích na WC často vidíte? Jednoduše do něj během spláchnutí stříkněte několikrát libovolný čisticí prostředek.

Hotelový trik pro čištění toalety iZdroj fotografie: Pexels

Jak na bělení toalety solí

Jestliže má ovšem vaše toaleta už ty nejlepší dny za sebou a není krásně bílá ani po opětovném vyčištění, můžete ji zkusit vybělit pomocí soli. Hodit se vám bude následující postup:

  • Smíchejte jeden šálek jedlé soli s několika kapkami citronové šťávy.
  • Rozetřete směs na povrch toalety třeba za pomoci záchodové štětky a nechte ji působit po dobu 30 až 60 minut.
  • Poté vše vydrhněte štětkou a dobře spláchněte toaletu vodou.

Pokud máte k dispozici silnější bělidlo, můžete ho použít spolu se solí pro ještě lepší výsledky. S používáním silných chemikálií však buďte raději opatrní, protože mohou poškodit povrch toalety. Výše uvedený postup by měl pomoci odstranit nečistoty a skvrny z běžně znečištěné toalety a zanechat ji nádherně bílou a čistou.

Proč dávat do toalety obyčejné mýdlo iZdroj fotografie: Depositphotos

Další hotelové triky pro WC

Existují však i další triky, které se vyplatí znát.

  • Pokud se na toaletě nachází nevzhledné fleky, použijte na ně odstraňovač skvrn určený na vany a umyvadla, který zlikviduje všechny nečistoty a usazeniny.
  • Abyste zajistili hygienickou čistotu toalety, dezinfikujte ji pomocí dezinfekčního prostředku. Postačí i tea tree olej.
  • Běžné čištěné toalety zvládnete s pomocí směsi octa a sody bicarbony. Obojí nechte působit 10 až 15 minut, než toaletu spláchnete.

Jaké vychytávky používáte při čištění toalety vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články