Správná izolace dveří znamená větší teplo v domě. Osvědčený postup funguje jak na dřevěné dveře, tak i na kovové

Vytápění nemovitosti je v dnešní době velmi drahé. Proto je velmi důležité, aby žádné teplo nemohlo z bytu uniknout.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Izolace dveří je velmi důležitá. V současnosti je totiž vytápění nemovitostí opravdu drahé. A čím méně tepla unikne bez užitku do okolí, tím tedy rozhodně lépe. Je ovšem důležité provést všechna nezbytná opatření včas, jinak vám účty za energie vyskočí tak rychle, že to ani nepostřehnete. A začít je určitě třeba tam, kde teplo uniká „beztrestně“ úplně nejčastěji – u vchodových dveří.

Zkontrolujte usazení dveří

Dveře se vyplatí zkontrolovat v každém případě – a to i tehdy, když nejsou nikde po jejich okrajích patrné mezery. Je totiž možné, že nějaká chyba se stala už při instalaci dveří a rámy nebo zárubně mohou ledacos zakrýt. Pro začátek tedy sundejte dřevěné nebo jiné obložení a dveře si prohlédněte. Pokud kdekoliv najdete mezery, vyplňte je montážní pěnou nebo jiným vhodným materiálem. Ovšem pokud jsou dveře usazeny například nakřivo, pak vám toto řešení stačit nebude.

Dveře obložte gumou nebo těsněním

Pokud najdete důkazy tom, že dveře netěsní, zajděte do hobbymarketu a pořiďte vhodnou gumu nebo těsnění. Podle situace ho pak nalepte na vrstvu toho stávajícího, anebo to původní nejdříve odstraňte. Při rozpuštění lepidla vám může pomoci ocet nebo slabá kyselina citronová. Pokud to však nezabere, budete muset nejspíš pořídit speciální odstraňovač na lepidlo.

Izolace domovních dveří iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak izolovat duté kovové dveře

Máte-li u vstupu do domu staré kovové dveře, je velmi pravděpodobné, že budou duté. V takovém případě je třeba navrtat do místa dutin malou dírku a dutiny vyplnit nějakým vhodným izolační materiálem. Pokud není možné dveře navrtat, budete je muset izolovat z vnitřní strany. Mnohdy však v takovém případě bude lepší koupit nové. Dodatečně provedená izolace totiž není obvykle vzhledově nijak efektní.

Jak bráníte únikům tepla z domu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články