Velkou úrodu okurek, rajčat i paprik zařídí kostní moučka

V poslední době spousta lidí dává přednost pěstování vlastní zásoby ovoce a zeleniny před kupováním těchto sezónních plodů. Všechen čas i práce se nakonec bohatě vyplatí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není nic lepšího, než sklízet ze zahrady vlastnoručně vypěstované plody. Aby vám však veškeré vysazené rostliny dobře plodily, je potřeba dodržovat při jejich pěstování určitá pravidla. Díky nim si ale vlastní úrodu dokáže vypěstovat i úplný začátečník. Zajistěte si obrovskou úrodu nejoblíbenějších plodů léta a sbírejte rajčata a papriky po kýblech díky tomuto geniálnímu triku.

Proč je důležité hnojit

Správný růst a vývoj rostlin snadno podpoříte pravidelnou výživou vhodnými hnojivy. Tím půdu obohatíte o dávku potřebných živin, které si kořeny snadno nasají a zpracují do požadované podoby. Dobře zvolenou výživou můžete stimulovat jejich růst a podpořit imunitní systém. Rajčata a papriky budou nejen vitálnější, ale mnohem odolnější vůči napadení škůdci nebo vzniku nemocí, houbových chorob a plísní.

Čím hnojit rajčata a papriky

Používaná hnojiva by měla ve stejném zastoupení obsahovat tři nejdůležitější prvky, kterými jsou dusík, draslík a fosfor. Bez těchto základních stavebních kamenů, vám žádná rostlina neporoste. Skvělým pomocníkem vám bude koňský hnůj a kostní moučka, která je navíc obohacena o vysoký podíl vápníku. Kombinací těchto hnojiv získáte perfektního pomocníka pro zeleninové záhony.

hnojení paprik aloe iZdroj fotografie: Pixabay

Příprava hnojiva

Nemusíte kupovat speciální chemická hnojiva, jejichž použití je často méně efektivní, a navíc nebezpečné. Sáhněte raději po levnější a šetrnější metodě. Pro výrobu účinné hnojící směsi smíchejte 1 kg kostní moučky s plným kolečkem koňského hnoje a rozprostřete vzniklou směs na záhon. Používat ji můžete na jaře, v létě i na podzim.

Přesazování sazenic

Snadnější adaptaci sazenicím rajčat a paprik zajistíte tím, že do každé připravené jamky nasypete hrst této směsi. Obdobně vám poslouží i při výsadbě jiných druhů rostlin stejně jako k výživě ovocných keřů a stromů. Nevyužité hnojivo můžete v pytlích skladovat libovolně dlouhou dobu. Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a zajistěte si opravdu velkou a chutnou úrodu.

Jak pěstovat keříková rajčata

Čím ošetřujete rostoucí sazenice vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články