Jak se zbavit skvrn na stropě, když nás vytopí sousedé: Zkušení malíři používají domácí čistič na zdi ze 3 surovin, které má doma každý

Pokud vám vyteče vana anebo prosákne střecha, mohou se na stropě objevit nevzhledné skvrny. Zbavte se jich jednou provždy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud vám voda poškodila strop, nemusíte se smiřovat s nevzhlednými skvrnami. Naopak. Pokud zasáhnete správně, zbavíte se jich téměř okamžitě a bez nutnosti nákupu drahých prostředků. Stačí jen používat tu správnou techniku.

Odstraňte zdroje znečištění

Nejdříve je velmi důležité přijít na to, odkud vlastně voda prosakuje a jak se tohoto problému zbavit. Pokud to totiž neuděláte, pak se skvrny s největší pravděpodobností objeví znovu. Pokud si nejste původem skvrn jistí, zavolejte raději odborníka. Můžete si tak ušetřit vznik řady škod na majetku.

Na malé skvrny pomůže sádra

Jestliže jsou skvrny jen malé, pak sáhněte po lžící sádry. Tu smíchejte s vodou do velmi řídké kaše a naneste ji na poškozené místo. Jakmile zaschne, použijte v případě potřeby ještě prášek z bílé křídy. Nakonec vše přetáhněte běžnou malbou.

Pořiďte si prostředek na skvrny

Jestliže je však poškození stropu opravdu velké, pak doporučujeme vsadit na speciální nátěry, pod nimiž nebudou původní skvrny prosvítat. Jsou silně krycí a lze je sehnat pro prakticky jakýkoliv podklad. Pokud si nejste jistí, obraťte se na odborníka.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Strop znovu vymalujte

Jakmile máte vše hotovo, pak podle potřeby strop znovu vymalujte. U skvrn se vždy doporučuje používat dva nátěry. Ovšem ten první musíte nechat dobře zaschnout. Jedině tak budete mít jistotu, že vás už skvrna nikdy nebude obtěžovat.

Pozvěte domů barvy

Jestliže nechcete, aby byl váš strop jen bílý, klidně sáhněte po barvách. Do společenských místností se hodí červená, žlutá, oranžová, ovšem sázkou na jistotu může být i růžová. Skvělé jsou i nejrůznější kombinace, jako je šedá a bílá nebo šedá, bílá a černá.

Mastné skvrny na zdi

Pokud máte tu čest s mastnými skvrnami, budete je muset předtím odstranit, než se pustíte do jejich přemalování. A jak na to? Smíchejte balíček kypřicího prášku se 30 ml vody, abyste získali konzistenci kaše. Následně skvrny touto čisticí pastou potřete. Vše nechte působit po dobu 2–3 hodin. Poté skvrny omyjte velmi opatrně jarovou vodou, a nakonec dosucha utřete papírovými utěrkami nebo ubrousky.

Čistič na domovní zdi

Pokud je znečištění jen malé, můžete se o jeho vyčištění postarat jinými prostředky. Nalijte do rozprašovače 1,25 dl tekutého mýdla, 1,25 dl vody, 20 ml octa a 350 gramů jedlé sody. Vše velmi dobře promíchejte a tento univerzální čistící prostředek ze sody použijte jako čistič. Postačí, když bude působit 10 minut.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Trik pro skvrny od jídla

Na obzvláště odolné skvrny na zdi si připravte čistič s peroxidem. A co budete potřebovat?

  • 120 g jedlé sody
  • 1 polévkou lžíci soli
  • 25 dl bílého octa
  • 50 dl teplé vody
  • 1 polévkou lžíci peroxidu vodíku

Nejdříve v nekovové nádobě smíchejte sodu a peroxid a poté přidejte mýdlo. Přidejte ostatní ingredience a směs vlijte do rozprašovače. Poté ji aplikujte na znečištěná místa na zdi a nechte chvíli působit. Skvrny poté opatrně odsajte a otřete houbičkou.

Zbavte se nevzhledných skvrn na stropě od protečené vody a naučte se, jak správně vymalovat stěny a stropy

Jak bojujete proti vzniku skvrn vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články