Rostliny porostou jako divé, stačí jim dát tabletku Aspirinu

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a dopřejte svým rostlinám extra výživnou zálivku. Díky této tabletě vám skvěle porostou a navíc zvýšíte jejich imunitu i odolnost.

aspirin v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokojové rostliny nejen dokonalým estetickým doplňkem, ale také svou přítomnosti velmi pozitivně působí na celé okolí. Některé druhy dokáží ze vzduchu pohlcovat vlhkost, částečky prachu i nebezpečné toxiny. Jiné zase příliš suché prostředí zvlhčí. Aby vám však dobře prospívaly, musíte jim zajistit ty nejlepší životní podmínky. Jak potvrzuje i web Nanopress skvěle vám s tímto pomůže prášek na bolest hlavy.

Na co si dát při pěstování rostlin pozor

Každý druh vyžaduje specifické podmínky, které byste rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Zatímco některé pokojové rostliny vyžadují hodně přímého světla a tepla, jiné by mohly sluneční paprsky spálit. Důležitou roli hraje také správná zálivka a pravidelné používání vhodných hnojiv. Aspirin je výtečným pomocníkem nejen při péči o pokojové rostliny, ale i plodiny rostoucí na zahradě, o čemž jsme již dříve psali v článku na Chalupáři-Zahrádkáři.

Proč používat zálivku z Aspirinu

Roztok připravený z tablety Aspirinu lze použít k hnojení pokojových i venkovních rostlin. Jeho pravidelným používáním zlepšíte imunitu i zdraví rostlin, které tak budou mnohem vitálnější, silnější a odolnější vůči nemocem, houbovým chorobám, plísním nebo škůdcům. Jak vás tato tableta může zbavit plísní v květináčích, jsme radili v dřívější článku na Chalupáři-Zahrádkáři a několikrát i ověřili účinky Aspirinu na pokojovkách v redakci.

Tabletky v ruce, sklenice s vodou iZdroj fotografie: Piqsels
Aspirin vám pomůže nejen při bolesti hlavy, ale i v péči o rostliny

Účinky Aspirinu na rostliny

Kromě toho, že tato zálivka působí jako ochrana proti různým neduhům, pomáhá semenům i mladým sazenicím rychle zakořenit. Vyplatí se tuto účinnou směs využít také při množení rostlin řízkováním. S jeho pomocí rozmnožuje své rostliny i naše čtenářka Zuzana Ž. z Teplic: ,,Řízky vždy ošetřím roztokem z Aspirinu a vyhnu se plísní i případné infekci. Během pár dní se objeví první kořínky.”

Jak vyrobit zálivku z Aspirinu

Pokud se vám zdá, že vaše rostlina strádá, Aspirin se hodí jako první pomoc. Příprava této zálivky je velmi jednoduchá, což potvrzuje i video na youtube kanálu Upožajnyj sad. Stačí jen jednu tabletu naředit v jednom litru vodu a pomocí rozprašovače nanést na poškozená místa rostliny nebo nalít ke kořenům. Popřípadě listy a stonky opatrně otřít. Léčebnou kůru aplikujte s rozestupem alespoň 2 měsíce, abyste rostlinám více neuškodili.

Jaké máte zkušenosti s používáním Aspirinu při zahradničení vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články