Jak rozmrazit skla u automobilu za pár vteřin: Škrábání je pasé, pomůže domácí rozmrazovač ze dvou ingrediencí

Nízké teploty dokážou motoristům značně zamotat hlavu. S rozmrazením skel však může pomoci šikovný prostředek.

i Zdroj fotografie: Freepik / Depositphotos
                   

Když teploty venku klesnou pod bod mrazu, nastává motoristům řada problémů. Jedním z těch největších jsou zamrzlá okna. Ne vždy je však třeba trávit dlouhé minuty jejich oškrabáváním. Skvěle vám totiž pomůže i domácí rozmrazovač ze dvou ingrediencí, který je navíc zcela ekologický a lze ho aplikovat při jakýchkoliv venkovních teplotách. Uvidíte, že s autem díky němu odjedete za mnohem kratší dobu a vyhnete se pracnému škrábání ledu.

Proč skla automobilu neškrábat

Přebytečný led je vhodné odstranit z celé plochy čelního skla, jinak hrozí, že nebudete mít dostatečný výhled po okolí ( a za takzvané vyškrábané průzory už padla nejedna tučná pokuta). Ovšem škrábání byste se měli vyhnout, pokud možno, v jakémkoliv případě. Skla totiž poškozuje, a nezáleží na tom, jak šetrnou škrabku zvolíte. Po několika letech bude tento proces poznat na každém skle. A čím tedy tento postup nahradit?

Domácí rozmrazovač ze dvou ingrediencí

Celý problém snadno vyřeší jednoduchý domácí pomocník. Budete potřeba jen dvě ingredience:

  • 400 ml vody
  • 3 lžíce alkoholu

Voda by měla být nejlépe destilovaná, ale pokud ji doma nemáte, klidně použijte i tu z vodovodního řadu. Poté do ní vmíchejte alkohol a vše přelijte do rozprašovače. Nakonec stačí tento domácí rozmrazovač ze dvou ingrediencí jen nastříkat na okno u auta a chviličku počkat. Led se pod jeho působením bude doslova odlupovat a za minutu už jen jednoduše dočistíte zbytky a budete moci vyjet za svými povinnostmi nebo za zábavou.

Jak rozmrazit okna u auta v zimě iZdroj fotografie: Depositphotos

V zimě pomůže i dezinfekce

Ovšem led se nemusí vytvořit jen na čelním skle nebo na jiných oknech automobilu. Naopak – dokáže vám značně znepřístupnit i jeho otevírání. Stačí, když zámek u automobilu zamrzne. V takovém případě stačí na klíč nanést trochu běžné dezinfekce na ruce (musí obsahovat alkohol) a strčit ho dovnitř. Zámek velmi rychle povolí.

Jak triky používáte v zimě při péči o automobil vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články