Vsadíme se, že většina lidí používá WC blok špatně. Návod výrobce téměř všichni ignorují, správný způsob použití je jen jeden

O mnoha triviálních věcech si mnohdy myslíme, že je děláme dobře, a přitom to mnohdy není tak úplně pravda. A platí to i o WC.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnohé věci denní potřeby mají mnohdy neodhalená využití, které by mohly jejich používání značně zjednodušit. Například naběračka na špagety má uprostřed svého těla otvor, který vám pomůže přesně odměřit jednu porci. A dírka v rukojeti pánve neslouží primárně k jejímu zavěšení, ale k opření vařečky, kterou nemusíte tím pádem nikam pokládat. A jak je to s čisticím blokem určeným pro osvěžení a dezinfekci vaší toalety?

K čemu slouží WC bloky

Jde o nezbytnou součástí snad každé moderní toalety. Pomáhá ji totiž udržet svěží i bez toho, aby ji její majitelé museli každý den intenzivně čistit. WC bloky mají hned několik zajímavých funkcí. Pro začátek v sobě obsahují čistič. Ten je velmi silný a toaletu skvěle dezinfikuje, a zároveň zbavuje odolné špíny, uvolňuje se navíc postupně při každém spláchnutí, takže není třeba se o jeho pravidelné dávkování nijak starat. Tyto koncentrované čističe také pomáhají předcházet některým úporným skvrnám.

Jde především o ty od moči a od vodního kamene, jež jinak patří k těm nejobtížněji odstranitelným na toaletě vůbec. Zároveň samozřejmě vnitřek WC mísy dezinfikují, takže se nemusíte bát, že by se po každém spláchnutí rozstříkl po okolí aerosol s bezpečnými bakteriemi (i tak je při tomto úkonu vhodné sklopit prkénko). A v neposlední řadě také WC bloky celou mísu a společně s ní i místnost aromatizují a zároveň vstřebávají nepříjemné pachy.

Jak správně používat WC blok

Použití těchto pomocníků je tedy zcela nutné ve chvíli, kdy se jednoduše nestíháte o svou toaletu starat každý den – což není v dnešní moderní uspěchané době vůbec žádná ostuda. O většinu běžných úkonů se postará za vás. I tak je však vhodné vaše WC jednou do týdne důkladně vyčistit štětkou a čisticím prostředkem. A jak je to vlastně s tím používáním WC bloku? Pokud si myslíte, že ta plastová „nožička“, která z většiny modelů vede, slouží k přehnutí přes okraj záchodu, pak se pletete.

WC blok dává většina lidí do WC špatně iZdroj fotografie: Depositphotos

A i když se na to podíváte zpětně, je to vlastně logické. WC mísy mají různé průměry okrajů, takže by bylo jen stěží možné vyrobit takový model, který by vyhovoval všem. To, že váš WC blok dobře nedrží na svém místě, není tedy způsobeno tím, že má vaše WC mísa nestandardní tvar nebo tloušťku, ale tím, že je špatně používáte. Ono plastové držátko je totiž určeno k tomu, aby se zasunulo pod horní okraj mísy – přesně do té mezery, která brání proudící vodě, aby vytékala ven.

Proč používat WC blok správně

Uvidíte, že se pasuje přímo dokonale. A jakmile doslouží, jednoduše ho vyjmete a místo něj opět vložíte novou. Navíc se o WC blok bude v tomto případě již voda tříštit rovnoměrně a nestane se vám tedy například to, že bude obsah jedné části spotřebován dříve než ten druhý. Ano, tak jednoduché to je.

Správný způsob použití bloků na okraj toalety

Jak jste doposud používali svůj WC blok?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články