Dejte šmouhám a pruhům sbohem: Pár kapek opomíjeného prostředku a laminátová podlaha bude opět jako nová

Vhodný způsob mytí a čistění laminátových výrazně prodlouží jejich životnost a zajistí ničím nerušený estetický vzhled.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mytí laminátových podlah nevypadá nijak složitě, ale přesto se vyplatí se o něm něco dozvědět – můžete tak předejít mnoha škodám. Jedním z pravidel, která se vyplatí dodržovat, je pravidelné vysávání před mytím. Používejte výhradně kartáče s měkkými štětinami, které zabrání poškrábání podlahy.

Čím umývat laminátové podlahy?

Pro začátek si vyberte si správné příslušenství – jinými slovy, zvažte nejen vhodné čisticí prostředky, ale také vhodné příslušenství. Jejich povrch musí být především jemný, ale zároveň musí dobře nasávat tekutiny. Místo obyčejné houbičky na mytí nádobí vám tak mnohem lépe poslouží utěrka z mikrovlákna. Pro úklid laminátové podlahy můžete použít i staré bavlněné tričko.

Je pro vás mop pohodlnější? Pak si dejte pozor při jeho nákupu a vyberte si model, ze kterého je možné snadno vyždímat přebytečnou vodu. Příliš vysoká vlhkost je totiž pro laminátovou podlahu nebezpečná a to, zejména pro spáry mezi deskami. Nejbezpečnější proto bude, když podlahu vždy po umytí ještě vytřete do sucha. Případně můžete také otevřít okno a místnost za slunečného dne pořádně vyvětrat.

Čím umývat plovoucí podlahu

Sáhnout můžete po specializovaných prostředcích, ale i po těch z domácnosti. Pokud se vám například na desky rozlila sladká šťáva a skvrna je již zaschlá, pak pro její efektivní odstranění použijte prostředek na mytí nádobí. Vždy však používejte pouze malé množství přípravku, jinak by se na podlaze vytvořilo příliš pěny, která by mohla zatéct do spár. Jakmile bude skvrna pryč, otřete povrch podlahy vlhkým hadříkem z mikrovlákna a poté ho dobře vysušte papírovou utěrkou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud chcete sáhnout po chemii, pak si vyberte prostředek, který se nemusí oplachovat. A jak zajistit krásnou a lesklou podlahu beze šmouh? Jednoduše si vezměte k ruce ocet – několik kapek do kbelíku s vodou stačí k tomu, aby všechny skvrny a šmouhy okamžitě zmizely. Podobný efekt má i alkohol.

Pokud chcete svou podlahu umývat opravdu po všech stránkách ekologicky, pak vsaďte na rychle hotový univerzální citrónový čistič

Jaké jsou vaše tipy pro mytí plovoucích podlah?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články