Díky michelinskému triku již nikdy nebudete bojovat se špinavým struhadlem na sýr. Vyčistíte ho naprosto jednoduše

                   

Určitě znáte ten pocit, když si chcete nastrouhat na uvařené jídlo trošku sýra, ale jakmile vezmete do ruky struhadlo, raději od toho ustoupíte, neboť se posléze nechcete hodiny trápit jeho mytím. Přestože jde o velmi praktickou věc, kterou má pravděpodobně každý z nás ve své domácnosti vždy po ruce, čištění kuchyňských struhadel může být opravdu velmi nepříjemné a zdlouhavé. Aby vás však tento problém již nemusel trápit nikdy více, vyzkoušejte tento trik s citronem!

Citron a jeho zdravotní přínosy

Základem tohoto triku bude použití citronu a jeho šťávy. Než se však dostaneme k návodu, je dobré zmínit, jak moc je tato potravina přínosná pro naše tělo. Citrony obsahují vitamíny B a C, draslík, antioxidanty, vápník, hořčík a především pektin, který má velmi pozitivní vliv na náš imunitní systém. Je tedy skutečně vhodné brát na vědomí, že alespoň občasná konzumace tohoto citrusového ovoce může posílit náš organismus, díky čemuž budeme například méně náchylní k onemocnění. 

iZdroj fotografie: Freepik

Pokud chcete z citronů vytěžit maximum, měli byste se snažit pít jejich šťávu především po ránu a na lačno. Důvodem je fakt, že pokud budete mít prázdný žaludek, vaše játra budou díky kyselé tekutině produkovat mnohem více žluči. To zase povede k tomu, že se vaše tělo lépe očistí od toxinů a že budete mít během dne menší hlad a budete rychleji trávit jídlo. Ve zkratce tedy lze říct, že pití citronové šťávy po ránu a na lačno stimuluje vaše hubnutí.  

Jak na čisté struhadlo

Pokud ve své domácnosti používáte struhadlo, jistě víte, jak náročné je tohoto skvělého pomocníka vyčistit – mnohdy k jeho důkladnému vyčištění nestačí ani časté mytí v myčce. Aby vás však tento problém nemusel již nikdy více trápit, existuje jeden velmi účinný trik, který nejenže zvládne každý s přehledem, ale také vás ani nebude stát moc peněz. A co že to musíte udělat?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednoduše rozkrojte citron na poloviny a přejeďte s otevřenou stranou přes každý otvor na struhadle. Kyselost citronové šťávy, která se dostane do každičkého otvoru na vašem struhadle, odstraní veškerou mastnotu. Je samozřejmě důležité, abyste tekutinu nechali na struhadle chvíli pracovat, protože potřebuje nějaký ten čas k působení. Poté, co struhadlo opláchnete vodou, se nebudete stačit divit, jak moc byl tento trik účinný.

A jak čistíte své znečištěné struhadlo vy?

Při péči o struhadlo uplatníte i alobal. Zjistěte, jak vám může prospět
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články