Nepřítelem myší je obyčejná drátěnka: Vyžene je z domu a navíc jim vůbec neublíží

Myši nejsou vítány v žádném domě. Pokud se jich potřebujete zbavit a zároveň je nechcete zabíjet, existuje několik osvědčených způsobů.

Skutečné využití drátěnky: Odstraní nejen nečistoty, ale pomůže i při čištění ryb i Zdroj fotografie: Cheingaycmai / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Myši jsou problém, který může potrápit každého majitele domu. Dokážou napáchat velké škody v podobě rozhryzaných věcí a také roznáší nejrůznější nemoci, proto je záhodno se jich zbavit. Na trhu jsou dostupné nejrůznější pastičky i vysoce účinné jedy. Ne všichni se ale chtějí myší zbavovat jejich usmrcením – majitelé domácích mazlíčků se často snaží vyhnout nebezpečným jedům a někteří lidé zkrátka nechtějí myši zabíjet. Ať už je důvod jakýkoliv, jsou způsoby, jak je vyhnat z domu humánně.

Myší intervenci poznáte snadno

To, že se ve vaší domácnosti usídlily myši, poznáte snadno. Některé příznaky se nedají přehlédnout. Prvním z nich je přítomnost myšího trusu. Trus je malý, jeho velikost nepřesahuje 8 mm, ale je zdrojem mnoha virů a bakterií. Kromě toho si můžete všimnout stop hryzání na kabelech a nábytku. Vzbudit podezření mohou i zvuky podobné škrábání. Pokud navíc ucítíte nepříjemný zápach – především v menších uzavřených prostorech, skříních či podkroví – je to jasné. Ve vašem domě se ubytovaly myši.

Drátěnka jako nepřekonatelná zábrana

Pokud jste se rozhodli myši nezabíjet, pokuste se jim v pobytu u vás doma zabránit nebo jim ho alespoň pořádně zkomplikovat. Pomůže vám k tomu obyčejná drátěnka na nádobí nebo ocelová brusná vlna. Tou utěsněte všechny díry a skuliny, které myši navštěvují a kudy chodí. Nezapomeňte na prostory mezi jednotlivými kusy nábytku. Ocelovou vlnu hlodavci jen tak nerozkoušou, a pokud se o to pokusí, rozhodně je to nezabije, protože pro ně není jedovatá.

Myš, kabel, trus iZdroj fotografie: Depositphotos

Myši odradí silná vůně

Účinek metody s drátěnkou můžete podpořit ještě dalšími triky. Jedním z nich je použití esenciálních olejů. Vůně některých z nich dokáže myši alespoň částečně odstrašit. Patří sem především oleje s výraznější vůní, jako je mátový, hřebíčkový nebo šalvějový. Smícháním s vodou si z nich můžete vyrobit osvěžovač vzduchu. Ten aplikujte v napadených prostorech a v okolí děr, kde se hlodavci vyskytují. Do skříní umístěte vatové tamponky, na něž jste nakapali esenciální olej, myši se pak do ní určitě nepohrnou.

Jak bojujete proti myším v domě?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články