Vypěstujte si v kuchyni cibulovou věž: Zásobí vás chutnou natí plnou vitamínů v bezmezném množství v cuku letu

                   

Zahradničení může být i velmi zábavné. Vyzkoušejte to a naučte se vyrábět jednoduchou věž z PET lahve, do níž snadno zasadíte cibuli. Výhodou tohoto postupu je především to, že ho lze uplatnit i v opravdu malém prostoru. A výsledkem bude velká zásoba stále zelené natě, kterou můžete použít pro vaření i k přímé konzumaci.

Výroba cibulové věže není těžká

Potřebovat na ni budete jen několik základních pomůcek a trochu šikovnosti. K ruce si vezměte:

  • velkou PET lahev,
  • nůž nebo ostré nůžky,
  • trychtýř
  • a podmisku, do které se lahev pohodlně vejde.

Lahev vymyjte a dobře opláchněte. Poté po jejím obvodu udělejte několik velkých kruhových otvorů. Musí být tak velké, aby se do nich pohodlně vešly hlavičky cibule. Otvory se nesmí nacházet nad sebou, mnohem lepší bude jejich výroba cik cak. Následně pomocí otvoru v horní části lahve naplňte celý prostor vhodnou zeminou.

Zasaďte cibuli přímo do lahve

Pokud máte základ pro cibulovou věž připraven, zasaďte cibuli. Může jít o větší cibule z obchodu nebo o zbytky jarní cibulky, kterou jste nespotřebovali celou – ochotně vám znovu obrazí. Cibuli zatlačte do zeminy v každém otvoru asi jeden centimetr hluboko. Jakmile máte hotovo, cibulovou věž seshora dobře zalijte. Připravte se na to, že voda bude unikat otvory ven, a vezme s sebou i nějakou tu zeminu.

Proto je bezpodmínečně nutné mít pod celou konstrukcí velkou podmisku. Nakonec už stačí jen cibulovou věž postavit na slunné místo a zalévat podle potřeby. A nezapomeňte ani na její otáčení, aby měly všechny cibule rovnoměrný přístup ke světlu. A kdy nať sklízet? Vždy ve chvíli, kdy doroste dostatečné velikosti. A nebojte se – bez potíží vám obrazí opakovaně. Podobně lze navíc vypěstovat i nať česnekovou.

Jaké alternativní způsoby pěstování zeleniny jste už vyzkoušeli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Markéta Kadeřábková

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již třetím rokem, specializuji se na pokojové květiny, dekorace a zahradu. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články