Zloději řádí nejvíce na podzim: Chalupu lze před krádeží zabezpečit jedině osvědčenými kroky

Aktivita zlodějů je rok od roku větší. Proto je dobré chránit svůj majetek co nejefektivnějšími cestami. A to platí i pro chatu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Grzegorz W. Tężyckiearch / Creative Commons / CC BY
                   

Pokud nechcete na jaře skončit s chatou „ochuzenou“ o veškeré zahradní vybavení nebo „vylepšenou“ o rozbitá okna, měli byste se pojistit včas. Několik jednoduchých triků totiž dokáže většinu zlodějů hravě odradit.

Všechny cenné věci odvezte

Pro začátek je třeba zdůraznit, že žádná ochrana nikdy nevyjde na sto procent. Proto byste v chatě nikdy neměli nechávat žádné drahé zahradní vybavení ani nic podobného. Dokonce i trochu lepší kuchyňské nádobí apod. se vyplatí naskládat do krabic a odnést na půdu nebo zamaskovat například pod postelí.

Vytvořte dojem hlídané nemovitosti

Do objektu, který je střežený, se vypraví jen málokdo. Ale nemusíte zoufat, pokud nemáte finance na profesionální strážní systém. Leckdy i dobře umístěná maketa kamery udělá své. A pokud vše vylepšíte například o červené blikající světlo, které se aktivuje při pohybu v místnosti a nasimuluje tak zapnutý alarm, dokáže odradit mnoho nenechavců.

Pojistěte si vztahy se sousedy

Seznamte se lidmi, kteří žijí v okolí a zjistěte si, zda někdo nezůstává v kolonii přes zimu. Pokud ano, pak si určitě vyměňte telefonní čísla a požádejte ho, aby vás informoval v případě, že spatří cokoliv podezřelého.

iZdroj fotografie: Pixabay

Použijte rolety a dobré zámky

Bytelný zámek dokáže odradit řadu nenechavých návštěvníků. A totéž platí i o vysokém plotu. Přístupu k oken pak zamezte prostřednictvím kvalitních rolet. Ty navíc znemožní zlodějům vidět to, co se nachází uvnitř, takže si dvakrát rozmyslí, jestli budou právě s návštěvou u vás riskovat.

Použijte reverzní psychologii

Někteří lidé však mají tendenci pojmout celý problém zcela opačně. Chatu tak ponechávají odemčenou a zdánlivě co nejvíce přístupnou. A to proto, aby už na dálku hlásali, že se uvnitř opravdu nedá nic ukrást. Musí to však být samozřejmě pravda. Jde ovšem o cestu, jak se vyhynout například zcela zbytečnému poškození oken.

Jak dbáte o bezpečnost své rekreační nemovitosti vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články