Jedna kapsle z lékárny způsobí okamžité kvetení jakékoliv rostliny

                   

Dosáhnout u některých rostlin krásného a bohatého kvetení se může zdát jako nemožný úkol. Klíč k úspěchu však může být jednodušší, než si myslíte. Pokud rostlině vytvoříte vhodné podmínky, můžete ji podpořit v kvetení jednoduchým způsobem s pomocí využití obyčejného prášku na bolest hlavy. Následující návod naprosto změní vaše pěstitelské snahy a přinese vám tajný klíč k úspěšnému kvetením rostlin, které vám budou ostatní závidět.

Co rostliny potřebují pro své kvetení

Snad každá rostlina potřebuje pro svůj spokojený růst a následné kvetení dostatek světla. Konkrétní požadavky na slunce či naopak polostín záleží na druhu. Právě nedostatek světla však může být příčinou toho, že vám daná rostlina nechce vykvést. Druhým důležitým bodem je pravidelná a dostatečná zálivka. Co to konkrétně znamená však záleží na daném druhu a jeho požadavcích.

iZdroj fotografie: Canva

Dalším důležitým kritériem je vhodný substrát a případné pravidelné hnojení vhodným hnojivem, které rostlině dodá potřebnou sílu pro tvorbu květů. Kromě toho je nutné sledovat, kdy je ten správný čas na přesazení rostliny do nového a většího květináče s čerstvým substrátem. I tento krok může odstartovat správné a bohaté kvetení.

Přidejte tabletku aspirinu

V neposlední řadě je dobré podpořit rostlinu speciální zálivkou, do které přidáte tabletku aspirinu. Jde o tajný recept zahradníků a pěstitelů, kteří takto dokážou přesvědčit snad všechny druhy rostlin k bohatému a krásnému kvetení. Vystačíte si přitom pouze s tímto práškem na bolení hlavy, který přidáte do zálivky.

iZdroj fotografie: Canva

Postup je naprosto jednoduchý. Stačí rozpustit jednu tabletku aspirinu ve vodě a použít ji na zálivku. V případě rostlin, které nejsou určené ke konzumaci, můžete rozpuštěný aspirin využít i ve formě postřiku na list, kde se látky snáze dostanou do organismu rostliny a mohou být rychleji využity. Hnojení provádějte ideálně ráno nebo večer.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články